הלימוד של בני הנוער
הלימוד של בני הנוערצילום: יצחק שוקרון

5,000 בני נוער, בחורי ישיבות ובנות מדרשות, השתתפו הלילה (חמישי) בליל הושענא רבה המרכזי לנוער של רשת "תורהנוער" מבית עמותת סולמות.

מדובר באירוע השנתי של של הרשת, המונה 55 בתי מדרש לנוער שפזורים בכל רחבי הארץ, הפעילים כל השנה ומנוהלים על ידי בני נוער מקומיים. אלפי בני הנוער השתתפו ב-80 שיעורים ב-11 מסלולים שונים.

בערב הלימוד, שהופק בשיתוף עיריית פתח תקווה, האגף לתרבות יהודית ואגף הנוער לקחו חלק ראשי ישיבות ומדרשות, רבני ערים ויישובים וטובי המרצים.

לסיום הלילה התקיימו שתי התוועדויות מרכזיות; לבנות עם הרבנית רחל בזק והאמנית ספיר גזבר ולבנים עם הרב שמואל אליהו והרב יוסף צבי רימון, יו"ר עמותת סולמות.

הרב רימון אמר: "לפני כמה שנים, שרק התחלנו את תורהנוער, מי היה מאמין שבשלב הזה נהיה עם למעלה מ-50 סניפים ואלפי בני נוער שבכל שבוע, כורתים ברית עם התורה, ההשפעה של התהליך הזה היא לא רק נקודתית אלא מעידה על שייכות עמוקה - בזמן שכולם יוצאים לבילויים, אתם אומרים - הבילוי שלי הוא עם התורה".

הרב שמואל אליהו סיפר על הצימאון הגדול שהוא מזהה בעם ישראל בתקופה האחרונה: "לתפילות הלל שערכנו הגיעו אלפים, לסליחות בכותל עשרות אלפים, והצימאון הזה לא יפסיק, הוא רק יגדל - ואתם צריכים להיות הרבנים, והמחנכים, אתם צריכים לגדול בתורה ולצמוח, זה להביא את האור של התורה, לכל עם ישראל".