כוח צה"ל ניהל הלילה (שלישי) חילופי אש עם כמה מחבלים בצומת סעד שבעוטף עזה. מחבל אחד חוסל, ועל פי ההערכות חלקם שבו על עקבותיהם.

הכוח ירה פצצות תאורה בצומת ומבצע סריקות נרחבות בחיפוש אחר מחבלים נוספים. התושבים מונחים להישאר במרחבים המוגנים.

סמוך לשעה 02:30, במקביל לחילופי האש, נשמעו אזעקות צבע אדום ביישובי עוטף עזה. בשלב זה לא דווח על נפילות.

כשעה לאחר מכן נשמעו אזעקות נוספות באזור, ובסביבות השעה 04:20 נשמעו אזעקות נוספות.

צה"ל תקף לאורך הלילה מספר פעמים בחאן יונס ובשכונת רימאל בעזה אמצעות מטוסי קרב וכלי שיט של צה"ל ופגע בלמעלה מ-200 מטרות.

בין היתר, תקפו המטוסים תשתית צבאית של הג'יהאד האסלאמי בחאן יונס, מחסן אמצעי לחימה בשימוש חמאס הממוקם במסגד ותשתית מבצעית של הארגון.

הותקפו גם דירה מבצעית של פעיל חמאס במערך הנ"ט, תשתית המשמשת את אחד מבכירי הארגון ונכס אשר שימש את פעילי הארגון וממוקם בבניין רב קומות בשכונת אל פורקן.

המטוסים תקפו גם מסגד ובו מפקדה מבצעית של ארגון הטרור חמאס ששימשה פעילים בכוח הנ"ט של ארגון הטרור ושתי דירות מבצעיות נוספות.

דובר צה"ל לתקשורת הזרה, סא"ל ריצ'ארד הכט הציע לפלסטינים תושבי רצועת עזה לברוח למצרים. "אני מודע לכך שמעבר רפיח שבין עזה למצרים עדיין פתוח", אמר.

מצה"ל נמסר כי במהלך ימי הקרב, לוחמי חטיבת השריון 401, סיכלו עשרות מחבלים ביישובי העוטף, פינו פצועים רבים וסייעו בחילוץ בני הערובה בעשרות מוקדים.

"לוחמי ומפקדי חטיבת גולני נלחמו בימים האחרונים בקרבות אש ארוכים ועיקשים במספר מוקדים ביניהם כיסופים, נתיב העשרה ונחל עוז, בהם השיגו מחדש שליטה על היישובים והמוצבים ונטרלו מחבלים. גדוד 13 וגדוד 51 מצויים מתחילת הלחימה בקו המגע הראשון ואליהם חברו לתגבור סיירת גולני, גדוד 12, פלוגות הכשרה מבסיס האימון החטיבתי וכוחות מילואים של החטיבה", נמסר מטעם דובר צה"ל.

יושב ראש המטות המשולבים של צבא ארה"ב, צ'ארלס בראון, שוחח בטלפון עם הרמטכ"ל הרצי הלוי. מהפנטגון נמסר כי השניים דנו בנושא תקיפת חמאס וחיזוק התמיכה הצבאית האמריקנית באזור.

בתוך כך בראון הזהיר את איראן שלא תכנס לעימות בין ישראל לעזה. במענה לשאלת כתבים מה המסר שלו לאיראן הוא ענה "לא להתערב", והוסיף: "אנו רוצים לשלוח מסר ברור. אנו לא רוצים שהעימות יתרחב והרעיון הוא שהמסר יהדהד עד איראן".