שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן, השתתף הערב (שלישי) בדיון מיוחד באו"ם בהשתתפות נציב זכויות האדם שהגיע מז'נבה. השגריר ארדן תקף בחריפות את הנציב ואת מועצת זכויות האדם בעקבות הצהרה שפרסם אמש הנציב, בה הביע דאגה "מהמצור שהטילה ישראל על רצועת עזה".

ארדן אמר לנציב לזכויות אדם: "ישראל עברה בימים האחרונים את הזוועות החמורות ביותר מאז השואה. ואני שואל אותך: כמה יהודים צריכים למות כדי שתתמוך בזכות ההגנה העצמית של ישראל? אלף? שישה מיליון? אולי עשרה מיליון? כל מדינת ישראל? הרי זו המטרה המוצהרת של חמאס! להשמיד את העם היהודי! כמה יהודים צריכים להירצח באכזריות ובברבריות כדי שתתמוך בזכותה של ישראל להגנה עצמית?!"

עוד הבהיר כי לא יקבל השוואה צבועה, לא מוסרית והזויה בין ישראל, דמוקרטיה שומרת חוק המגנה על ביטחונה ועל ביטחון אזרחיה, ובין רוצחים ברבריים שטבחו והוציאו להורג בדיוק כמו דאע"ש או אל-קאעידה: "השוואות כאלה נותנות אור ירוק לארגוני הטרור הרצחניים להתקפות ברבריות ולטבח שהם קיימו באזרחים ישראלים חפים מפשע".

בנוסף, תקף בנאומו גם את מועצת זכויות האדם של האו"ם: "המועצה איבדה כל תוקף מוסרי כשהיא מסרבת להבחין בין טוב ורע, בין קורבנות ובין רוצחים שפלים. ההשוואה הבלתי מוסרית של המועצה בין ישראל ובין ארגון טרור רצחני, שולחת מסר ברור למחבלים, שאם הם מסתירים את הטילים והנשק שלהם מתחת לבתי ספר ובתי חולים ועושים שימוש בתושבי עזה כמגן אנושי, מועצת זכויות האדם נותנת להם גיבוי וחסינות מלאה על הפשעים שלהם".

"ישראל לא תקבל סטנדרט כפול וצבוע כזה, ישראל תפעל בכל דרך כדי להשמיד את כל תשתיות הטרור של חמאס".