קיבוץ כפר עזה
קיבוץ כפר עזהצילום: חיים גולדברג, פלאש 90

ראש מטה חיל אוויר תת אלוף עומר טישלר התייחס הבוקר (רביעי) ללחימה בדרום הארץ והבהיר " אנחנו תוקפים עכשיו ברצועת עזה באופן שלא היה בעבר".

"אנחנו בתוך מלחמה קשה, מה שקרה בשבת בבוקר זה אירוע קשה ובלתי נסבל, לא אנושי. זה אויב מתועב שיוצא מאוכלוסיה אזרחית ורוצח אוכלוסיה אזרחית", אמר טישלר.

הוא הוסיף: "האירוע הזה בסיום המלחמה יתוחקר, אנחנו כצבא אחראים על זה, אני אחראי. אני אדם פשוט, אנחנו אחראים כאן עכשיו ואנחנו פועלים לשנות את המצב מהיסוד. צריך להתרכז במה יהיה. אנחנו לא בסבב, זה מלחמה".

טישלר הבהיר: "אנחנו תוקפים ברצועת עזה במימדים שלא היו, כי האירוע שיש פה הוא אירוע שלא היה. יש פה אויב שיורה רקטות, פושט על אוכלוסיה אזרחית".

עוד התייחס טישלר לתקיפות חיל האוויר ברצועת עזה: "אנחנו לא פועלים כמו הצד השני, אנחנו לא תוקפים אוכלוסיה אזרחית, מאחורי כל תקיפה יש מטרה. אנחנו פועלים באופן מדויק ומקצועי אבל לא כירורגי. אני לא מתעסק בבודדים, עשרות וגם לא במאות. אנחנו מדברים על אלפי חימושים. מאחורי כל מטרה כזאת יש מהות".

בהיבט הרב זירתי, אמר טישלר, "אנחנו ממוקדים בעזה. אנחנו פרוסים גם חזק בצפון ומעבים כוחות גם בצפון. צה"ל יודע לפעול רב זירתי, ככל שיידרש. יחד עם השותפים האמריקנים כולנו שמענו את הנשיא. אתם רואים איך נחתו כאן חימושים, זה מייצר אורך לחימה ומשך לחימה וזה ימשיך".

טישלר חוזר בדבריו לתחילת האירוע הרצחני: "זה אירוע בלתי נסבל, אנחנו כצבא היינו צריכים למנוע את זה ולא מנענו את זה. מהרגע שזה קרה והובן שזה קורה, כל הכוננויות של חיל האוויר זינקו. מתקבלות החלטות קשות. מסק"ר תוקף, כל פלטפורמה כזאת שמגיעה הורגת עשרות מחבלים. כלים נוספים של חיל האוויר תוקפים עשרות מחבלים, ביחד זה מסתכם למאות".