אבו מאזן ואולף שולץ
אבו מאזן ואולף שולץצילום: רויטרס

קנצלר גרמניה אולף שולץ גינה היום (חמישי) בחריפות את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן על שתיקתו בעניין הטבח שביצע חמאס בתושבי הדרום.

בכל הקשור לאיראן אמר שולץ כי "עד כה אין לנו ראיות מוצקות לכך שאיראן תמכה באופן ספציפי ומבצעי במתקפה הפחדנית הזו של חמאס".

"אבל ברור לכולנו שללא תמיכה האיראנית בשנים האחרונות, חמאס לא היה מסוגל לבצע את ההתקפות חסרות התקדים הללו בשטח ישראל", אמר. "ההצהרות הצוהלות של צמרת המשטר האיראני וכמה נציגי ממשלה אחרים באזור הן מתועבות. ההנהגה בטהרן מראה את פניה האמיתיות ללא כל בושה".

בהמשך הזהיר את חיזבאללה ומדינות האיזור שלא להתערב במלחמה: "המסר שלנו ברור - זו תהיה טעות בלתי נסלחת. אסור לחיזבאללה להתערב בלחימה".

בנוסף, גינה את שתיקת יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן: "איפה הגינוי הברור לאלימות הטרור מצד הרשות האוטונומית ונשיאה, אבו מאזן?"

"השתיקה שלהם מבישה", אמר והתייחס לאפשרות של משבר הומניטרי ברצועת עזה: "גם חמאס נושא באחריות לכך עם ההתקפה שלו על ישראל".

לסיום התייחס לעלייה במקרי האנטישמיות בעקבות המלחמה ואמר כי "אנחנו לא נקבל שנאה ותסיסה. אנחנו לא סובלים אנטישמיות. אפס סובלנות לאנטישמים - רשויות הביטחון שלנו חייבות ויאכפו זאת בכל התקיפות", אמר.

"כל מי שמפאר את פשעי חמאס או משתמש בסמלים שלו עשוי לעמוד לדין".