פטיש בית משפט
פטיש בית משפטצילום: איסטוק

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד היא בת נשאת חאג' יחיא, תושבת טייבה כבת 20, שעבדה כסייעת במעון ילדים בהוד השרון, הנאשמת בעבירות של הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור.

במקביל, מבקשת הפרקליטות לעצור אותה עד תום ההליכים המשפטיים. כתב האישום אושר על ידי היועצת המשפטית לממשלה ופרקליט המדינה.

על פי כתב האישום "ב-7 באוקטובר פרסמה חאג' יחיא בחשבון האינסטגרם שלה, שלו כ-9,200 עוקבים, מספר מספר פוסטים אשר נשאו דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה טרור, תמיכה בו או הזדהות עמו. כל זאת נעשה בבוקר פתיחת מלחמת 'חרבות ברזל', בו התעוררה המדינה לאירועי טבח ורצח מן האכזריים שידעה, והייתה נתונה תחת מתקפת טרור רצחנית ביישובי ובקיבוצי העוטף".

בכתב האישום נאמר כי "הנסיבות בהן פרסמה הנאשמת את דבריה יכולות להוביל לאפשרות ממשית לביצוע מעשה טרור. במסגרת פרסומיה כתבה הנאשמת, בין היתר, כי 'אין יפה יותר מלהתעורר לחדשות של ההתנגדות הפלסטינית בעוטף עזה ומראות האימה ופחד הציונים והטילים הנופלים על ראשיהם. אלוהים, תן לעבדים שלך ניצחון בעזה ובפלסטין וכל מי שהרים את דגלך, ותהיה להם לעזר מול אויבי הדת'. בהמשך אותו יום כתבה: 'אחים צבאיים פלשו לארץ, מאוד אדיב (סימני אימוג'י של סירנת ניידות הצלה), שימו לב'".

"חאג' יחיא עבדה כאמור כסייעת במשך שנה במעון 'הוד ילדותי' ברמת השרון. גם כאשר כמה הורים לילדי המעון ואף גורמים מטעם המעון עצמו, גינו והלינו על פרסומיה, היא המשיכה לעמוד במופגן מאחוריהם ולחזקם: 'הרבה אנשים לחוצים אבל לא אכפת לי מהם, אני מתחפשת והולכת, עם תרגום כדי שלא תתעייפו יותר ממני (סימן אימוג'י צוחק)'. וכן: 'הרבה אנשים התחילו לעשות תרגום על כתבות ששיתפתי, חחחח, אתם חושבים שזה מזיז לי? אויייי חבל על כל כתבה שהעליתם אותה, בחיי שערה אחת לא מזיזה לי מכם, תעלו עוד ועוד יותר, יש לי גב ותודה שאתם כל כך לחוצים ממני, הפוך, זה עוד יותר יהיה'", נכתב בכתב האישום.

חקירתה המהירה של הנאשמת והגשת כתב האישום הם פועל יוצא של הנחיית פרקליט המדינה לפתוח בחקירה, לעצור ולהעמיד לדין כל מי שמפרסם דברי שבח ותמיכה במעשי הזוועה, אף אם מדובר בפרסום בודד, בהנחה שהוא חמור ונוגע באופן ישיר לאירועי התקופה הנוכחית. הפרקליטות תפעל במלוא הכוח נגד כל אדם אשר יביע דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה טרור, וגם הזדהות עם ארגון טרור.