בשיחה עם מפקדי חטיבת גולני, אמר הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי כי "ניכנס לרצועת עזה כדי להשמיד את הפעילים והתשתיות של חמאס, ואנחנו גם נזכור בראש שלנו את התמונות והמראות והנופלים משבת לפני שבועיים".

"עזה היא מורכבת, עזה היא צפופה, האויב מכין בה הרבה מאוד דברים, אבל אנחנו מכינים לו גם. מלווים אתכם, איתכם בתמרון, כל היכולות של צה"ל.

תהיו אמיצים עם החשיבה הזו, תהיו נחושים מאוד ותנו הרבה מאוד ביטחון לחיילים שלכם. הרוח הזו תביא את הניצחון, המקצועיות שלכם תקבע את התוצאה. אני מאוד מאמין בכם, מאוד מאוד גאה בכם. זו גאווה, זה כוח, עם הכוח הזה אתם תנצחו".

מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר, אמר ברקע ההכנות לכניסה הקרקעית לרצועת עזה כי "כל אחד מבין את גודל השעה. יש פה עוד שלב כל כך משמעותי שרעינו, חברינו לנשק, השותפים על הקרקע שהתאמנו איתם כל כך הרבה, נכנסים למטה - והכוונה שלי היא שנהיה איתם בהכול".

בתדריך למפקדי טייסות ויחידות בחיל האוויר, ציין בר: "אני לא הייתי רוצה להתחלף עם שום אויב, בלפגוש אוגדה של צה"ל. הם חזקים, תאמינו לי, עם הנחישות שאני גם רואה, אני יוצא בתחושה מאוד מאוד מחוזקת, ובצירוף של החיל יש פה מכונה שאין לי שום ספק שתעבוד. התפקיד שלנו זה לתת את אותה מטריה אווירית, הייתי אומר ממש לחבק את אחרון החיילים ולהגיד לו: 'תקשיב, אני איתך, לפניך, האויב שאתה תפגוש פגש אותנו לפני זה. ככה אני רוצה שכל אחד יראה את המשימה שעל כתפיו'".