דובר צה"ל תת-אלוף דניאל הגרי אמר כי צה"ל הגביר הלילה את התקיפות האוויריות שלו ברצועת עזה, וכי חוסלו בהן עשרות מחבלים.

לדבריו, בין המחבלים שחוסלו גם סגן ראש "מערך האש הרקטי" של חמאס. הוא הוסיף כי העדיפות העליונה היא לפגוע במחבלים שלקחו חלק בטבח בשמחת תורה.

הגרי הדגיש כי ההפצצות ברצועה נועדו להכין את הקרקע לקראת התמרון הקרקעי, ומטרתן להקטין את האיומים שנשקפים לכוחות. "הכוחות מתאמנים, לומדים, מתחקרים, מתארגנים, נערכים - ואנחנו נצא לשלב הבא במלחמה בתנאים הטובים ביותר לצה"ל", אמר. הוא שב וקרא לעזתים להתפנות לחלקה הדרומי של הרצועה: "חמאס מנצל אתכם, הוא משתמש בכם כמגן אנושי", אמר למאות האלפים שעוד נותרו בצפון הרצועה.

הוא גם התייחס למלחמה ולתקיפה האווירית על המסגד בג'נין, "הם מבזים מקומות קדושים בתקווה שיוכלו לפתוח בקמפיין. הם משתמשים באוכלוסייה אזרחית ובסמלים של האסלאם כמגן", אמר.

בתדרוך שלו עדכן דובר צה"ל הגרי כי עד כה עודכנו משפחותיהם של 212 חטופים. מדובר בנתון שלא כולל את שתי החטופות שחמאס שחרר בסוף השבוע. הוא הוסיף שעודכנו משפחותיהם של 307 חללי צה"ל.

כשנשאל על הדיווח בעיתון הניו יורק טיימס לפיו 20 משאיות סיוע הומניטרי לא נבדקו אמר הגרי: "אתמול הוכנסו 20 משאיות והן נבדקו לגופן על ידי המצרים בשיתוף עם האמריקנים ואנחנו גם עקבנו אחריהן ווידאנו שהן הגיעו לתוך אונר"א. אנחנו יודעים שהיו בתוך המשאיות מזון, תרופות ומים. דלק לא נכנס לרצועה".