ד"ר ארי ברמן
ד"ר ארי ברמןצילום: דיוויד קבינסקי

נשיא ישיבה יוניברסיטי, ד"ר ארי ברמן, מוביל יוזמת תמיכה במדינת ישראל של נשיאי אוניברסיטאות בארה"ב כנגד ארגון הטרור חמאס.

עד כה הצטרפו ליוזמת התמיכה בישראל נשיאים של 13 אוניברסיטאות וקולג'ים בארה"ב ונשיאים נוספים מתכוונים להצטרף ליוזמת הסולידריות במדינת ישראל.

בין המצטרפים ליוזמת התמיכה בישראל: נשיא אוניברסיטת ווסט וירג'יניה, גורדון גיף; נשיא אוניברסיטת נוטרדאם, ג'ון ג'נקינס; נשיא אוניברסיטת המדינה של ניו יורק (SUNY), ג'ון קינג; נשיא אוניברסיטת ברנדייס, רונלד ליבוביץ; נשיא אוניברסיטת מסצ'וסטס, מרטי מהן וכן נשיאים נוספים.

בהצהרה המשותפת של הנשיאים בהובלת נשיא ישיבה יוניברסיטי נאמר: "אנו מזועזעים מהברוטליות וחוסר האנושיות של ארגון הטרור חמאס. הארגון רצח אזרחים תמימים, לרבות תינוקות וילדים, אנס נשים ולקח אף קשישים כבני ערובה. אלו פעולות של שנאה וטרור".

עוד נאמר בהצהרה: "הבסיס המוסרי של כל האוניברסיטאות הוא חתירה לאמת, וזמנים קשים כאלה מחייבים בהירות מוסרית. כמו המאבק בדאעש המאבק נגד חמאס הוא מאבק נגד הרוע. אנו, הנשיאים של אוניברסיטאות ומכללות בארה"ב ניצבים בתמיכה עם מדינת ישראל וכן עם הפלשתינים הסובלים מהשלטון האכזרי של חמאס בעזה וכן עם כל בעלי המצפון המוסרי".

ד"ר ברמן, שבנו מגוייס בימים אלה למלחמה בישראל, מסר: "אני קורא לכל ראשי האוניברסיטאות בארה"ב להצהיר בצורה ברורה שהטרגדיה שקרתה בישראל לא יכולה לקרות שוב. ועלינו לתת לישראל את הכוח להגן על עצמה ולהגן על העולם כנגד הרוע הזה".

ישיבה יוניברסיטי נחשבת לאחת האוניברסיטאות המובילות בארה"ב, ומדורגת במקום ה-68 והמכובד במדד האוניברסיטאות בארה"ב. היא נוסדה בשנת 1886 וכאמור מדורגת בחזית המוסדות האקדמיים המובילים בארה"ב.

ישיבה יוניברסיטי ידועה גם בזכות קבוצת הכדורסל שלה. לפני תחילת כל משחק מושמעת התקווה. באוניברסיטה מגוון רחב של פקולטות נחשבות, כגון: בינה מלאכותית, ביוטכנולוגיה, רפואה, מדעי המחשב, משפט מנהל עסקים, פסיכולוגיה, חינוך ויהדות, ועוד. האוניברסיטה פועלת לגייס סכום של 613 מיליון דולר בחמש השנים הקרובות במטרה לחזק ולבסס את האוניברסיטה ואת הסטודנטים שלומדים בה.