אנדרו היליאר, כתב ערוץ FRANCE24 שנכח בהקרנת הסרט שהקרין צה"ל לכתבים זרים בו נראים זוועות הטבח בדרום סיפר לצופי הערוץ על הזעזוע העמוק שחשו המשתתפים באירוע.

"זה היה מאוד מאוד קשה לצפייה, כמו שאתם יכולים לתאר... הצבא הישראלי הזמין עיתונאים להקרנה של קטעי וידאו של הטבח שהיו ב-7 באוקטובר. הם חיברו סרטונים ל-45 דקות מתוך מאות שעות ממצלמות רכב, מצלמות גוף של אנשי חמאס, של אנשי ביטחון, צילומי טלפונים ועוד", אמר.

עוד סיפר: "היו שם תמונות מאוד מאוד מטרידות. אני חושב שתמונה אחת שמאוד תפסה את כולנו היתה אב שרץ עם שני ילדיו בקיבוץ למקלט. האב נרצח ושני הילדים רצו בחזרה לבית כשהם מבינים שהוריהם נרצחו. באותה שעה ממש הרוצחים ישבו במטבח של המשפחה ושתו מהמקרר".

"בנוסף, השמיעו לנו קטע אודיו של חבר בחמאס משתמש בטלפון של יהודי מת כדי להתקשר להורים שלו בעזה ולספר להם על כמה אנשים רצח".

על תגובת הנוכחים אמר: "היו הרבה אנחות באולם ובכי. זה היה מאוד קשה לצפייה".

כשנשאל על ידי המגישה למה הוא חושב שצה"ל החליט להראות את קטעי הווידאו השיב: "זאת שאלה טובה. דובר צה"ל דניאל הגרי דיבר לפני שהראו את הצילומים. הוא אמר שהוא רוצה להראות לאנשים במי הם נלחמים. אני חושב שזה באמת קרב על דעת הציבור. כמובן לא כאן בישראל, אלא מסביב לעולם. עברו שבועיים מאז הטבח הזה. מאז ישראל הגיבה בהפגזות כבדות ברצועת עזה ראינו ושמענו אזרחים פלסטינים חפים מפשע שמתו - אז אני חושב שישראל רוצה שלא נשכח שגם היא סבלה".