דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי אומר כי מערכת הביטחון אינה שאננה למרות המשך התקיפות האוויריות של יעדי חמאס בעזה והנזק הכבד שכבר נגרם לארגון הטרור.

"יש התמעטות של השיגורים אבל אסור לגלות שאננות. זה ניסיון להרדים אותנו. לאויב יש עדיין יכולות שיגור וההגנה שלנו לא הרמטית", אמר הגרי.

הוא התייחס להמתנה לפעילות הקרקעית נגד חמאס ברצועה ואמר: "הלוחמים שלנו ערוכים ונחושים. שבועות לחימה ארוכים לפנינו, נפעל בעיתוי המתאים ביותר ועל פי הנחיות הדרג המדיני".

הדובר שב וקרא לתושבי עזה להקשיב להוראות צה"ל ולהתפנות דרומה כדי שלא ייפגעו. "מיקוד האש שלנו הוא בזירת הטרור בלב העיר עזה ושכונות באזור הצפוני של הרצועה. תקפנו באופן משמעותי מאוד לאורך הלילה, לכן אני חוזר ומדגיש לתושבי עזה - למען ביטחונכם האישי נועו דרומה. אנחנו בונים שם מאמץ הומניטרי שיאפשר תנאים להתקיים".

במהלך היממה האחרונה, מטוסי קרב תקפו עשרות תשתיות ונקודות כינוס שונות של חמאס בשכונות סג'עייה, שאטי, ג'באליה, דרג' תפאח וזייתון בעזה.

במסגרת הפעולה הנרחבת במסגרת המטרה למיגור חמאס חוסלו עשרות מחבלים חמושים שנערכו לבצע ירי רקטי ופעולות טרור נוספות לעבר העורף הישראלי.

בנוסף, כלי טיס של צה"ל תקף פיר מנהרה מבצעי ששימש את מחבלי חמאס ואפשר להם גישה מהירה לחוף.

במקביל נשמעה הבוקר, אחרי למעלה מ-11 שעות של הפסקה, אזעקת צבע אדום ביישוב עוטף עזה. לא דווח על נפגעים.

במהלך הלילה הותקפו מהאוויר מפקדות מבצעיות ששימשו את מחבלי הארגון ונקודות כינוס שלו שמוקמו בתוך מסגדים. כמו כן חוסלו סגן מפקד גדוד נוציראת בחמאס, סגן מפקד גדוד שאטי וסגן מפקד גדוד אלפורקאן.