דובר צה"ל תת אלוף דניאל הגרי מסר הערב (שלישי) הצהרה לתקשורת מהקרייה בתל אביב.

הגרי פתח שוב את דבריו בקריאה לתושבי עזה לנוע דרומה. הוא הבהיר כי דלק לא יכנס לעזה, "חמאס צריך אותו לתשתיות המבצעיות שלו". הוא ציין את ביקורו של הרמטכ"ל בדרום ואת מוכנות צה"ל לתמרון קרקעי.

הוא התייחס לעדותה של יוכבד ליפשיץ "אף אחד מאיתנו לא יוכל להיכנס לנעליה ולהבין מה היא עברה שם. אישה מבוגרת שנחטפת בברוטאליות ממיטתה בקיבוץ ומועברת לעזה כשבעלה עודד עדיין שם. אני מאחל לה שתהיה בריאה וצה"ל יעשה כל מה שהוא יכול לעשות כדי להחזיר אותה הביתה".

דובר צה"ל הפנה קריאה באנגלית לתקשורת הזרה: "בטבח של 7 אוקטובר חמאס בחר לתקוף, לרצוח, לאנוס ולשרוף אזרחים ישראלים, בלי קשר לדת. עכשיו הם מחזיקים ביותר מ-200 חטופים בעזה. זה פשע נגד האנושות, וישראל לא תיתן לעולם לשכוח שזהו פשע נגד האנושות".

הערב הגיב צה"ל בירי ארטילרי לשטח סוריה, לאחר שרקטות נורו משם לעבר יישובים בדרום רמת הגולן. לפחות שתי רקטות נפלו בדרום רמת הגולן.

מוקדם יותר כפי שפתח דובר צה"ל איתר כוח צה"ל מחבלים ליד חוף זיקים, וחיסל לפחות שישה שחדרו מהים. "לוחמי זרוע הים תקפו חוליית מחבלים שניסתה לחדור לשטח ישראל באזור מרחב זיקים דרך הים. מטוסי קרב תקפו את המתקן צבאי ממנו יצאו המחבלים. כוחות צה"ל ממשיכים בסריקות במרחב", מסר דובר צה"ל.

פיקוד העורף קורא לתושבי היישובים זיקים וכרמיה שבעוטף עזה: "היכנסו מיד למבנה, נעלו את הדלתות וסגרו את החלונות. אין לצאת מהמבנה עד לקבלת הודעה על סיום האירוע. התנועה באזור אסורה וחל איסור להיכנס אליו עד להודעה חדשה".