אזיקים
אזיקיםצילום: איסטוק

הפרקליטות הגישה היום (שני) ארבעה כתבי אישום נוספים נגד תושבי מדינת ישראל, אשר במעשיהם ובדבריהם הסיתו לטרור והזדהו עם ארגוני הטרור.

כמו כן, הפרקליטות ביקשה מבתי המשפט לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים. כתבי האישום אושרו ע"י היועצת המשפטית לממשלה ופרקליט המדינה, והם מצטרפים ל-34 כתבי אישום דומים שהוגשו עד כה מתחילת הלחימה.

כתב האישום הראשון הוגש על ידי פרקליטות מחוז ירושלים נגד מוחמד שוויש, תושב ירושלים בשנות ה-20 לחייו, בגין גילוי הזדהות עם ארגון טרור והסתה לטרור. בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד עפרי מלצר, הוא נאשם שפרסם ביום פרוץ המלחמה מספר סרטונים בהם הביע את אהדתו, עודד למעשה טרור והביע הזדהות עם החמאס.

באחד הסרטונים, נראית תמונה של מחבלים יושבים חמושים על טנדר ויורים לעבר ניידת משטרה בעיר שדרות. על גבי התמונה נכתב: "אלוהים, תן ניצחון לעימות של ההתנגדות עם הכיבוש". ברקע הסרטון נשמע שיר שמילותיו המתורגמות הן: "מחדשים את התמיכה שלנו והולכים אחריו, מחזירים את הכבוד שלנו".

כתב האישום השני הוגש על ידי פרקליטות מחוז חיפה נגד אחלאם מוצארוה, תושבת חריש בשנות ה-40 לחייה, בגין הסתה לטרור, גילוי הזדהות עם ארגון טרור ושיבוש מהלכי משפט. בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד שובל חן, היא נאשמת שפרסמה דברי הסתה לטרור והזדהות עם החמאס בחשבונות הטיקטוק הפייסבוק והווטסאפ שברשותה, ובהמשך ניסתה לשבש את ההליך השיפוטי כדי להכשילו.

מוצארוה נאשמת שפרסמה בחשבון הטיקטוק שלה, המונה למעלה מ-11 אלף עוקבים, סרטון בו בתה הקטינה מצולמת עוטה כאפייה, דגל פלסטין על לחייה והכיתוב "פלסטין" על מצחה. ברקע נשמע קול גבר, הקורא פעמיים בשפה הערבית מוג'האדין", "תתקדם" והבת הקטינה מצדיעה. בהמשך נשמעות הלמות תופים, ונשמע קול הקורא בשפה הערבית: "בשם האלוהים", ובעת קריאותיו מצביעה הבת הקטינה בידה כלפי מעלה וחוזרת על האמירות.

בסרטון אחר, בתה הקטינה, שפילטר של דגל פלסטין על לחייה והכיתוב פלסטין בערבית על מצחה, מניעה את ידיה בתנועות שונות על רקע שיר שמילותיו: "הגיבורים של פלסטין הרימו את ראשך במרומים, שהיד נפרד משהיד לעיניים של אל-אקצא היקר". לאחר הפרסום מחקה הנאשמת את הסרטונים המתוארים מהטלפון שלה, בכוונה להכשיל את ההליך השיפוטי.

כתב האישום השלישי הוגש על ידי פרקליטות מחוז חיפה נגד יוסף מרעי, תושב פוריידיס כבן 19, בגין הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור. בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד שובל חן, הוא נאשם בכך שפרסם בווטסאפ שלו סטטוס בו נראית תמונה של יד אוחזת נשק, כשברקע טנדר לבן והכיתוב: "נפיל את המבצרים שלהם, כבודם והבתים שלהם, אם יהיה צורך בכך. אנו לא ניפול אפילו לשנייה ולא יערערו את כבודנו לעולם".

את כתב האישום הרביעי הגישה פרקליטות מחוז דרום נגד סג'א אטרש, משבת אלאטרש בשנות ה-20 לחייה, בגין הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור. בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד אירה ויימן-קריקון, הנאשמת בנוסף לפרסומים שהעלתה בשנה האחרונה בהם דברי שבח ואהדה למעשה טרור, פרסמה יום לאחר פרוץ המלחמה בחשבון האינסטגרם שלה סטורי בו היא קוראת לאירועים "גזירת גורל" ו"רצונו של האל", כמו גם "מזכירה את דברי הנביא מוחמד: 'לא יגיע יום הגמר, עד שהמוסלמים יילחמו נגד היהודים, עד שיתחבאו היהודים מאחורי הסלע והעץ ויגידו הסלע והעץ: יא מוסלמי, הנה יהודי מאחוריי, בוא והרוג אותו, מלבד הימלוח שהוא עץ יהודי'".

חקירתם המהירה של המקרים והגשת כתבי האישום הם פועל יוצא של הנחיית פרקליט המדינה לפתוח בחקירה, לעצור ולהעמיד לדין כל מי שמפרסם דברי שבח ותמיכה במעשי הזוועה, אף אם מדובר בפרסום בודד, בהנחה שהוא חמור ונוגע באופן ישיר לאירועי התקופה הנוכחית. הפרקליטות תפעל בכל האמצעים נגד כל אדם אשר יביע דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה טרור, או שיזדהה עם ארגון טרור.