גל הירש
גל הירשצילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

הממונה על הטיפול בסוגיית החטופים והנעדרים, גל הירש, הכחיש הערב (שלישי) דיווח באתר 'הארץ' נגדו וטען כי מדובר בשקר.

ב'הארץ' דווח כי הירש ביקש מצה"ל לשלם את שכרו באמצעות חישוב של ימי מילואים - אך אגף כוח האדם בצבא דחה את בקשתו.

הסיבה לבקשה היא מאחר ולא ניתן להעסיקו כעובד מדינה בשל כתב האישום שהוגש נגדו לפני כשנתיים בגין עבירות מס חמורות.

הירש הגיב לדיווח: "כותרת שקרית! לא ביקשתי שכר, אני פועל בהתנדבות. מאמצי ההשחרה לא יצלחו. אמשיך לפעול ללא הרף להשבת החטופים, לאיתור הנעדרים ולסיוע למשפחות בשעתן הקשה ביותר".

עופרי הירש, קצינה בחיל האוויר ובתו של גל, הגיבה שבוע שעבר לביקורת הקשה מצד מתנגדי הממשלה למינוי אביה לתפקיד.

"בימים האחרונים אנחנו עדים למתקפה בלתי פוסקת של התקשורת ושל כל מיני דמויות אחרות על אבא שלי, גל, שמונה להיות מתאם השבויים והנעדרים. מתקפה נבזית, שקרית, על גבול לשון הרע (!!) שנועדה להסיט את הדיון מהנושא העיקרי והחשוב ביותר שגל צריך להתעסק איתו כרגע והוא השבת השבויים והנעדרים משבי החמאס", כתב הירש.

היא ציינה כי מדובר במשימה קשה ומורכבת על גבול הבלתי אפשרית. "גל הסכים לקחת את התפקיד על עצמו כי הוא מקדיש ומקריב את חייו למען המדינה הזו ללא חשבון גם במחירים אישיים כבדים לו ולמשפחתו. והיו מחירים, ועדיין יש מחירים. הוא עושה הכל במילואים, בצו 8, ללא 'שכר מנכ"ל' וכל השיט הזה שאנשים מרשים לעצמם לכתוב ללא השלכות. כבר עברנו את זה ב-2006, כבר עברנו את זה ב-2015, ואנחנו עוברים את זה שוב, ממש עכשיו".

"אבל ככה אנחנו - לא מתחשבנים כשמדובר במדינה שלנו. עושים כל מה שצריך כדי שהמדינה תישאר שלנו. גם בתקופה הכי קשה של מדינת ישראל יש כאלה שמרשים לעצמם לשבת באולפנים ומאחורי המקלדת, שמעזים להתסיס, להסית, להחריב ולטנף על אנשים שקיבלו על עצמם תפקיד חשוב, והכל מתוך שנאה עמוקה וארוכת שנים. תאמינו לי - אני יודעת. עלובי נפש היו בעבר ועוד יהיו בהמשך. אני בוחרת להתמקד בעיקר ובטוב. בהצלחה אבא", סיכמה.