וסרלאוף ובן גביר
וסרלאוף ובן גבירצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שרי עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, יצחק וסרלאוף ועמיחי אליהו התנגדו בוועדת שרים לענייני חקיקה לאישור טיוטת חוק התכנית לסיוע כלכלי.

השרים החליטו להתנגד בשל ההחלטה שלא לתת מענה לאזרחים ותיקים עובדים שעברו את גיל הפרישה.

במפלגה אמרו כי אוכלסיית בני הגיל השלישי היא מטבעה אוכלוסייה מוחלשת הנזקקת לסיוע מהמדינה. אזרחים ותיקים רבים בוחרים להמשיך לעבוד גם לאחר גיל הפרישה, אולם נוכח מצב החירום רבים מהם הוצאו לחל"ת, ובהעדר פתרון מהמדינה בדמות מענק או דמי אבטלה, אוכלוסייה זו נותרת ללא כל מענה.

השר וסרלאוף הוביל את התנגדות המפלגה למתווה זאת לאחר שהעלה את הסוגייה גם בקבינט החברתי כלכלי ואמר בעת ההצבעה: "המתווה המוצע מדיר ומפלה את אוכלוסיית האזרחים הוותיקים העובדים, אותם דווקא צריך לחזק ולעודד, עליה אני אמון כשר במשרד ועל כן לא אוכל לתמוך בחוק במצבו הנוכחי".

השר בן גביר אמר כי "דווקא בתקופה הזו, כאשר האזרחים הוותיקים צריכים יותר מתמיד את הכסף הבסיסי כדי להחזיק מעמד, אנו חייבים להיות בצד שלהם. אסור לנו להפקיר אותם, על כן תמכנו בעמדה לצד האזרחים הוותיקים"

השר וסרלאוף אמר כי "אזרחים ותיקים שהולכים לעבוד, זה בגלל שהפנסיה שלהם אינה מספיקה. הם צריכים לקבל מענה הולם בזמן מלחמה. לנו כמדינה יש צורך בדחיית גיל התלות בשגרה ובחירום ואסור לגרום לאזרחים הוותיקים להתדרדר לעוני, או לבדידות".