שוטרי מחוז צפון עצרו עורך דין פעיל פוליטי תושב העיר שפרעם לאחר שהביע הזדהות עם "חמאס" וקרא להשמדת ה"כובש".

החשוד, בן 52, נעצר במשרדו בעיר חיפה. הוא משמש כמזכיר מפלגה פוליטית בעיר.

מחומר החקירה עולה כי החשוד פרסם דברי שבח ותמיכה ב"חמאס" תוך שהוא קורא ל"השמדת הכובש" וכן רשם כי "חמאס נתן מכה שתשכיח את ההפסדים הערביים".

החשוד הובא הבוקר בפני שופט בית משפט השלום בעכו שהאריך את מעצרו עד ליום רביעי.

"משטרת ישראל פועלת תוך הפעלת כלל האמצעים העומדים לרשותה כנגד האוייבים מבית שקוראים לאלימות ולמעשי טרור ברשתות החברתיות תוך תמיכה והזדהות עם ארגון הטרור הרצחני 'חמאס-דעא"ש' ופועלת למיצוי הדין עם אותם מסיתים", נמסר מהמשטרה.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב למעצר ואמר כי "כל עם ישראל מרגיש את עליית המדרגה בפעילות המשטרה בכל מה שקשור לטיפול בעברות של הסתה ברשת והזדהות עם אויבנו בזמן מלחמה".

"אני רואה ששוטרי משטרת ישראל חזקים ונחושים להילחם לא רק בשטח אלא גם במרחבי הרשת ואני מוקיר ומשבח אותם על כך. נמשיך לגלות אפס סובלנות כלפי גלויי תמיכה והזדהות עם האויב ועבירות הסתה - גם ברחוב וגם ברשת. ניתן לראות כי העבודה היסודית של הצוות מוכיחה את עצמה וזוהי רק ההתחלה, נמשיך לשלב זרועות עם כל הגורמים לצורך טיפול בתופעת ההסתה לטרור ברשת".

עד כה, טופלו על ידי כלל מחוזות משטרת ישראל ואגף החקירות והמודיעין מתחילת הלחימה 374 פרסומים המעודדים לאלימות, הסתה, תמיכה והזדהות עם ארגוני טרור, מתוכם נפתחו 171 תיקי חקירה לאחר שעלה כי הפרסומים עולים כדי חשד להסתה ותמיכה בארגון טרור. המשטרה עצרה 103 חשודים והוגשו עד כה 44 כתבי אישום בהליך מזורז משותף של משטרת ישראל והפרקליטות וכתבי אישום נוספים צפויים להיות מוגשים לבתי המשפט בימים הקרובים ונמצאים בשלבים מתקדמים של השלמות חקירה.