דגל ישראל
דגל ישראלצילום: אייסטוק

אורי לס, מנהל תיכון עירוני ד' בתל אביב, כתב מכתב להורי תלמידי התיכון אחרי ששלושה מתלמידיו הגיעו לתיכון עטופים בדגלי ישראל וטען כי מדובר במסר לאומני ופוגעני.

"קיימתי היום שיחה בת 45 דקות עם שלושה תלמידים", כתב לס להורים. "שלושתם בחרו להגיע ולשהות בבית הספר כשהם עטופים בדגל ישראל וסביב זה נסובה השיחה".

עוד כתב: "השיחה הייתה ערכית מיסודה ולא התכוונתי לעסוק ב-'מותר-אסור' או במשמעת. מלכתחילה הבהרתי לתלמידים כי אין שום כוונה למנוע מהם להסתובב עטופים בדגל, ויחד עם זאת אמרתי שהתעטפות בדגל יכולה להיחשב בעיני חלק מהאנשים מסר לאומני ופוגעני".

אחד מהתלמידים טען לוואלה כי המנהל אמר שיש ילדים המתנגדים להתעטפות בדגל: "במפורש הוא אמר שיש לו בעיה עם חוק גיוס חובה ושיש לו בעיה עם הדגל, ובגלל זה הוא לא תומך בנו ולא מתנגד, כנראה כי הוא לא יכול. הוא הוסיף שאם תהיה כמות גדולה של ילדים שנכנסים בשער עטופים בדגלי ישראל הוא יחתוך את כל העניין ויגרום לזה להיפסק".

"כולם מעכשיו מגיעים לבית ספר עטופים בדגלי ישראל לא רק כמחאה נגד אורי, אלא בשביל תמיכה וגאווה בדגל וכדי לא לתת לגיטימציה לילדים שתומכים בטרור. החל מיום חמישי ובכל יום שמגיעים לבית הספר פיזית, כולם מתבקשים להגיע ולהיכנס בשער עטופים בדגלי ישראל".

משרד החינוך הגיב לדיווח: "הנושא בבדיקה מעמיקה מול המחוז ובית הספר. מדיניות המשרד היא עידוד הצגת והנפת דגל הלאום, על אחת כמה וכמה בעת מלחמה".