המסר של איש החינוך יוסי הרשקוביץ ז"ל מהשטחמתוך עמוד הפייסבוק של אורט פלך בנים

מנהל תיכון אורט פלך בנים בירושלים יוסי הרשקוביץ תושב גוש עציון נפל במהלך הקרבות עם מחבלים בעזה. מאז הכניסה הקרקעית למעוזי החמאס נפלו 43 לוחמי צה"ל בקרב.

"בכאב עצום ובלב נשבר אנו מבשרים על נפילתו בקרבות בדרום של חברנו יוסי הרשקוביץ ז"ל מנהל תיכון אורט פלך בנים", נמסר מבית הספר.

"יוסי אהוב, מילותך הראשונות כשנבחרת לנהל היו ששאיפתך היא - להוסיף רק טוב למען תיקון עולם. וכך תמיד פעלת כאדם, כמחנך, כמנהיג. ליבנו אתכם - משפחת הרשקוביץ, קהילת פלך בנים. על מועד ההלוויה נעדכן בשעות הקרובות". הוא הותיר אחריו את אשתו הדס ו-5 ילדים.

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן ספד "יוסי איש חינוך וחסד היה מטובי בניה של הארץ הזאת. בשם המועצה אני מבקש להשתתף בצער משפחת הרשקוביץ המורחבת ולשלוח תנחומים לכל משפחת הישוב גבעות".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון מסר "יחד עם כל עם ישראל ותושבי ירושלים גם אני קיבלתי בכאב גדול את הבשורה הקשה על נפילתו של מנהל בית הספר אורט פלך (בנים) יוסי הרשקוביץ ז"ל. כולנו משתתפים בצערה המשפחה על האובדן הכבד ומחבקים אותה ברגעים אלה.

יוסי בן ירושלים, יליד הרובע היהודי, גדל והתחנך על ברכיה של העיר. יוסי ז"ל היה איש חסד ואמת, איש משפחה וקהילה ואיש חינוך בכל רמח איבריו שחינך במקצועיות ודבקות מאות מילדי העיר, תלמידי בית הספר אורט פלך. יהי זכרו ברוך".

שר החינוך יואב קיש הביע צער כבד, "הצטערתי מאוד לשמוע על נפילתם של יוסי הרשקוביץ ז"ל שנהרג יחד עם עוד 4 גיבורי ישראל, בקרבות הקשים בצפון רצועת עזה. יוסי היה מנהל תיכון אורט פלך בנים בירושלים, איש חינוך מוכר ואהוב שנתן השראה למוריו ולתלמידים. את כל מרצו השקיע בתפקידו כמנהל בית ספר וכאיש חינוך מהמעלה הראשונה. הלב נשבר לנוכח נפילתו של אחד מטובי אנשינו. בזכות אנשי חינוך כמו יוסי ז"ל, ניתן לומר בגאווה גדולה שאלה הם האנשים שמחנכים את הדור הבא. מערכת החינוך כולה כואבת ודואבת את נפילתו ותסייע בכל שיידרש למשפחתו, לרעייתו ולבנותיו. ה' יקום דמו".

מרשת אורט נמסר "אנו כואבים מרה את הידיעה הקשה על מותו בקרב של יוסי הרשקוביץ הי"ד שהיה מנהל תיכון אורט פלך בנים בירושלים מנהיג ואיש חינוך בכל רמ"ח איבריו".

צביקה פלג מנכ"ל רשת אורט, "קיבלתי בזעזוע וכאב עמוק את ההודעה על נפילתו של יוסי בקרב בעזה. יוסי היה מנהל אהוב, איש חינוך ראשון במעלה, איש של אנשים ותלמידים מלא באהבת אדם ונתינה, שראה לנגד עיניו את הדרך לעשיית הטוב וליצירת עולם מואר ומתוקן יותר. נפילתו של יוסי במלחמת האור בחושך שאין צודקת ממנה, היא סמל לאדם והמחנך יוצא הדופן שהיה. ליבנו עם המשפחה עם צוות עובדי בית הספר והתלמידים. משפחת אורט תזכור את יוסי ותמשיך להטמיע את ערכיו אמונתו , ונפעל להשלים ולהעצים את מפעל חייו החינוכי. יהי זכרו ברוך".

הרב אברהם סתיו כתב עליו "שכן אהוב. חבר יקר. העיניים דומעות מאז ליל שבת והלב לא מצליח לעכל. איש שכולו חסד, איש שכולו חינוך. כמה דאגת לתלמידים שלך. כמה דאגת לנו. כמה עוצמה ובטחון השרית כשריכזת את צוות החירום היישובי, וכמה עדינות קרנה ממך כשהיית מנגן על הכינור בהתוועדות הקבועה בבית שלך במוצאי שבת תשובה.

באחת השבתות לפני כמה חודשים עלית לקבלת שבת בבית הכנסת ביישוב. סחפת את כולנו בתפילה נלהבת, מרגשת, שסחטה מן הלב סתם כך באמצע השנה דמעות של ימים נוראים. ודיברנו בינינו, בתיה ואני, שאין מי שיכול כמוך להיות מחובר כל כך לקרקע ודווקא מתוך כך לרומם אותה אל השמים. את השבח הקטן הזה הספקנו אפילו להגיד לך. וקיבלת אותו בחיוך הצנוע שלך, מסביר שזו השליחות שלנו כאן. מה אפשר לעשות.

הבת שלי שאלה אותי היום בצהריים: איך תיראה עכשיו תפילת מוסף של יום הכיפורים? מי יוכל להוביל אותה כמו שאתה הובלת (וגם הוספת במיוחד בשבילי את המנגינה של הרב עמיטל ל'אשר אימתך', כי ראית שכתבתי בפייסבוק שהיא חסרה לי)? ועניתי רק שאני יודע שני דברים: שמישהו יעשה את זה, ושלעולם היא לא תהיה אותו דבר. נוח בשלום. תחסר לנו כל כך".