יו"ר הכנסת עם נשיא הפרלמנט הרומני בכפר עזה
יו"ר הכנסת עם נשיא הפרלמנט הרומני בכפר עזהצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

יושב ראש הכנסת אמיר אוחנה סייר היום (רביעי) בכפר עזה ובבסיס צריפין, יחד עם נשיא הפרלמנט הרומני, אלפרד רוברט סימוניס ומשלחת של חברי בית הנבחרים ברומניה.

יושב-ראש הכנסת אמיר אוחנה אמר במהלך הסיור: "תודה לרומניה על עמידתה האיתנה לצד ישראל ונגד הטרור. מה שאנחנו עושים כעת בעזה זה להשיב את הביטחון. זוהי לא מלחמה פרטית של ישראל בחמאס ורומניה הבינה זאת מהיום הראשון. זהו מאבק שאנחנו חייבים לנצח יחד, העולם החופשי – אחרת העולם כולו יפסיד".

"כשהיינו בדרך לכאן קראנו יחד את החדשות שהנשיאה של הפרלמנט הבלגי לא הייתה מוכנה להקרין את תיעוד הזוועות שהתרחשו ב-7.10. ומיד אמרת לי – אני אקרין זאת בפרלמנט שלנו. זוהי הדגמה חזקה של סולידריות וחברות אמת", ציין אוחנה.

נשיא הפרלמנט הרומני הוסיף: "היה לי חשוב להגיע במיוחד לאזור הזה של ישראל שנפגע כה קשות. המחשבה שלפני מעל חודש ילדים שיחקו פה, וכעת הם לא נמצאים – היא בלתי נתפסת. אני מבקש להזכיר שהפרלמנט הרומני היה הפרלמנט הראשון בעולם הדמוקרטי שהכריז על תמיכתו בישראל ונגד הפעולות המתועבות של חמאס. כשאחזור לרומניה אקיים ישיבה מיוחדת של שני בתי הפרלמנט במטרה להראות לכל חברי הפרלמנט את התמונות והסרטון על מנת שיוכלו להיאבק בתעמולה של הטרוריסטים עם העובדות".

כשהגיעו למרפאת הקיבוץ המנותצת והשרופה כתוצאה מירי טילי RPG, העניק נשיא הפרלמנט הרומני הצהרה כתובה וחתומה מטעם בית הנבחרים התומכת בישראל, מגנה את החמאס וקוראת לשחרור מיידי של החטופים.

בבסיס צריפין, שם הוצגו לאורחים חלק מאמצעי הלחימה האכזריים ששימשו את החמאס במתקפה, צפו יושבי הראש וחברי המשלחת בסרטון הזוועות של דובר צה"ל.