שישה נהרגו
שישה נהרגובאדיבות המשפחות

צה"ל התיר לפרסום את שמותיהם של חמישה חללי צה"ל שנהרגו ברצועת עזה, ולוחם שנפל ביום המתקפה האכזרית על ישובי הדרום.

רב-סמל-ראשון (מיל') דוד (דודי) דגמי, בן 43 מראשון לציון, פרמדיק בחטיבה הדרומית באוגדת עזה, נפל ב-7 בנובמבר.

סמל-ראשון שלמה גורטובניק, בן 21 ממודיעין-מכבים-רעות, חובש קרבי בגדוד 46, חטיבה 401 ('עוצבת עקבות הברזל'). סרן עדן פרוביזור, בן 21 מאלפי מנשה, מפקד מחלקה בגדוד 52, חטיבה 401 ('עוצבת עקבות הברזל'). סמל-ראשון עדי מאלכ חרב, בן 19, מבית ג'ן, לוחם בסיירת נח"ל. סמל-ראשון שחר פרידמן, בן 21, מירושלים, לוחם בגדוד 101, חטיבת הצנחנים. רב-סרן ג'מאל עבאס, בן 23, מפקיעין, מפקד פלוגה בגדוד 101, חטיבת הצנחנים, נפל בקרב ברצועת עזה.

כמו כן הותר לפרסום כי נפצעו ארבעה לוחמי מילואים מגדוד 6863, חטיבה 12, באורח קשה במהלך הקרבות בצפון רצועת עזה. בנוסף, קצין לוחם בגדוד 17, ביסל"ח נפצע באורח קשה בקרבות בצפון רצועת עזה.

בקרב שבו נפל סמ"ר שלמה גורטובניק ז"ל, נפצע באורח קשה לוחם מגדוד 46. בקרב שבו נפל סרן עדן פרוביזור ז"ל, נפצע באורח קשה לוחם מגדוד 52. בנוסף, באירוע שבו נפלו רס"ן ג'מאל עבאס ז"ל וסמ"ר שחר פרידמן ז"ל מגדוד 101, נפצע לוחם צה"ל מגדוד 101 באורח קשה.

אביו של סרן עדן פרוביזור (21) מאלפי מנשה, סיפר על ילד מושלם שהצטיין בהכול, "כשדיברנו לפני כמה ימים, המשפט האחרון שלו היה 'אני נשאר בצבא'. הוא תכנן לצאת לקורס מ"פ ולהמשיך הלאה בצבא. האירועים האחרונים רק חיזקו אצלו את הרצון להישאר בצבא. הוא אהב את הטנקים ואת היחידה ואת החיילים שלו".

"עדן היה אדם מאוד משימתי. כשהחלה המלחמה ב-7 באוקטובר עדן היה ברמת הגולן באימון. הוא והחיילים שלו הוקפצו במסוקים ישירות ללב הקרבות בדרום. בשעות הראשונות למלחמה הם הוצבו באזור המסיבה ברעים ונאבקו בעשרות המחבלים שהיו שם. אחרי כמה שעות הגיעו גם הטנקים והם המשיכו להילחם איתם. הוא הבין מהר מאוד את האחריות שיש לו. דיברנו איתו כמה פעמים והוא קצת סיפר על מה שקרה, אבל הוא תכנן לספר לנו הכול כשיחזור ועכשיו הוא כבר לא יחזור אלינו".

שי רוזנצוויג, ראש מועצת אלפי מנשה שהכיר את עדן, אמר: "אני וכל קהילת אלפי מנשה המומים וכואבים על נפילתו בקרב של הקצין, בן היישוב, עדן פרוביזור הי"ד. עדן היה ילד ערכי ושורשי, מלח הארץ שנפל בעת פעילות מבצעית בהגנה על המדינה אותה אהב כל כך, אנחנו מחבקים את המשפחה בשעה קשה זו".

סרן עדן פרוביזור יובא למנוחות ביום ראשון בשעה 14:00 בבית העלמין הצבאי באלפי מנשה.