הרצל חג'אג', אביה של סגן שיר חג'ג' הי"ד שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב ומראשי פורום בוחרים בחיים, השתתף היום (שני) בדיון בוועדה לביטחון לאומי בנוגע לחוק עונש מוות למחבלים.

בשיחה עם ערוץ 7 הוא מבהיר שלמרות שיש דעות אחרות - החוק מבחינתו - חייב להיות מקודם. "החוק הוא מחוייב המציאות והיה צריך להיות מחוקק לפני עשרות שנים ולצאת אל הפועל. אם החוק הזה היה קיים, המחבלים ששוחררו בעסקת שליט ורצחו בטבח האחרון 1,200 אזרחי ישראל, חטפו 250, ורצחו מאז שהשתחררו עוד מאות ישראלים, לא יוכלו לעשות את זה. כל כך הרבה חיים של אזרחי ישראל, יהודים, ערבים או בדואים היינו יכולים להציל אם היה עונש מוות".

הוא נשאל כיצד הוא מגיב לעמדת משפחות החטופים שמבקשות לדון בחוק בהמשך כיוון שעכשיו עסוקים בהצלחת חיים. "אני יכול לקבל את דעתם ויש בה הרבה היגיון. אולי נכון לחכות עם החוק - אבל במקביל יש להחתים את כל חברי הכנסת שלאחר תום הטיפול בסוגיית החטופים - יועבר חוק עונש מוות למחבלים ביהודה ושומרון ובישראל באופן מיידי ומעבירים אותו לביצוע".

"יש הרי עוד הרבה דברים שהם לא לעכשיו. כל הלחץ הזה של מחאת קפלן על הממשלה תוך שימוש בחטופים - זה לא עוזר לנושא - אלא עוזר לחמאס. צריך להוריד את הלחץ מהממשלה ולהעביר אותו לחמאס. בחמאס יש כרגע לחץ - דורכים עליו, הוא מתחבא במאורות, וככל שיגיעו אליו קרוב יותר יהיה לו אינטרס להשיב כמה שיותר חטופים", הוא מוסיף.

הוא צפה בטלוויזיה ביום הטבח ה-7 האוקטובר והשכול האישי שלו צף ועלה. "אמרתי לעצמי שזה מטורף. זה החזיר אותנו לשיר. ככל שהמספרים גדלו זה היה בלתי נתפס. אמרתי לבת שלי: 'כמה משפחות שכולות הצטרפו אלינו - אי אפשר להאמין'. היא אמרה לי 'אבא, עכשיו כל עם ישראל משפחה שכולה'. אנחנו יודעים את המחיר שהמשפחות משלמות וכדי שזה יימנע חייבים יד קשה כולל עונש מוות למחבלים ואמצעים נוספים".

"אנחנו נלחמים על זה", אומר חג'אג', "ולצערי צדקנו. המל"ל, השב"כ, הפרקליטות וכל מי שמנע החמרת תנאים והכבדת היד על המחבלים - לא הקשיבו לנו. אני מקווה שעכשיו יעשו מה שצריך כדי שהילדים שלנו והיקרים לנו יוכלו לחיות כאן בשלום. אם לא נסיים את העבודה עכשיו - המחיר שנשלם בעתיד יהיה גבוה יותר. אנחנו כבר תוך עזה - צריך לחסל את חמאס וגם את חיזבאללה. לא יכול להיות שנהיה מוקפים באויבים שכל רגע יכולים לפגוע בנו - לא בגבולות ולא ביהודה ושומרון".

כשהוא נשאל אם יש משהו שיכול לנחם משפחה ששכלה את יקירה בטבח או בקרב הוא עונה בפשטות: "אי אפשר לנחם משפחה שכולה. צריך לתת להם חיבוק חזק - להגיד להם שישמרו על האחדות ושיהיו מוקפים באהבה. רק תחיית המתים יכולה להביא נחמה".