האחים נועם ועלמה אור
האחים נועם ועלמה אורמטה המשפחות

אהל בשוראי, דודם של נועם ועלמה אור ששוחררו מהשבי בעזה, סיפר בריאיון לרשת CNN כי מה שהחזיק אותם בשבי היה החלום שייפגשו שוב עם אימם.

"החלום הזה התנפץ בשל העובדה שהיא נרצחה", אמר בשוראי. "אחותי, אמא שלהם, נרצחה ב-7 באוקטובר והם לא ידעו את זה".

עוד סיפר: "כשהם חצו את הגבול והתאחדו לראשונה עם סבתם ועם אחיהם הגדול, הידיעה הראשונה שהם נאלצו להתמודד איתה הייתה העובדה שאמא שלהם כבר לא בין החיים. זה היה רגע נורא רגשי וטראומטי עבורם".

דרור, אביהם של נועם ועלמה, עדיין מוגדר נעדר ועל פי ההערכות מוחזק בשבי.

כשנשאל על התנאים בהם הוחזקו שני אחייניו אמר כי הוא לא מעוניין לפרט בכדי לא להקשות על המשפחות שיקיריהן עדיין ברצועה: "זה לא היה נעים בלשון המעטה. זה היה נורא".

עוד סיפר כי שני אחייניו הוחזקו יחד עם חטופה נוספת והורשו לכתוב יומן, אך כששוחררו סירבו מחבלי החמאס לאפשר להם לקחת איתם את היומן. בנוסף, טען כי החמאס נקט באמצעים שונים בכדי להסתיר מהחטופה השלישית את העובדה שהשניים שוחררו.

"חמושים הוציאו אותם מהחדר בטענה שהם לוקחים אותם לשירותים ואז אזקו אותם, כיסו את עיניהם ולקחו אותם למכונית שהביאה אותם לנקודה בה נמסרו לידי הצלב האדום".

"הם (המחבלים) ניסו להסתיר את זה מהגברת הנוספת שנשארה, אולי כדי להפעיל עליה לחץ פסיכולוגי".

על השיחה הראשונה שלו עם האחיינים ששוחררו סיפר על עלמה בת ה-13: "היה לה חיוך ענק ועיניים נוצצות ומה שעובר לי בראש זה מה מסתתר מאחורי העיניים הנוצצות האלה? מה יש עמוק בתוכם בגלל האסון הנורא הזה? קשה לי מאוד לשער".