כינוס קבינט המלחמה
כינוס קבינט המלחמהצילום: קובי גדעון, לע"מ

קבינט המלחמה קיים הלילה (חמישי) דיון על רקע הניסיונות להאריך את ההפוגה בלחימה ברצועה.

במקביל לדיון, המתווכים העבירו רשימת חטופים לשחרור שחורגת מההסכם, ובישראל הבהירו שחמאס צריך לתקן אותה כדי לעמוד בו.

גורם ישראלי הבהיר כי אם רשימת החטופים שהעבירה חמאס לא תשתנה עד שבע בבוקר, ישראל תחזור ללחימה.

הזרוע הצבאית של חמאס הודיעה כי הנחתה את פעיליה להיות מוכנים לחידוש הלחימה עם מועד סיום הפסקת האש הזמנית בשעה 07:00. בנוסף טענו בחמאס כי ישראל סירבה לשחרור 7 נשים וילדים חיים ו-3 גופות חטופים בתמורה להארכת הפסקת האש.

בתוך כך, בקטאר ממשיכים ללחוץ על חמאס לשפר את הרשימה כך שתעמוד בקריטריונים של ההסכם. דובר משרד החוץ הקטארי, מג'ד אל-אנסרי, אמר כי "קטאר מקווה שניתן יהיה להאריך את הפסקת האש על בסיס ההתקדמות שנוצרה בימים האחרונים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אתמול לשיחות על המשך הפסקת האש ואמר: "מתחילת המלחמה אני קבעתי שלושה יעדים - חיסול החמאס, החזרת כל חטופינו ולהבטיח שעזה לעולם לא תחזור להיות איום על ישראל. שלושת היעדים האלה עומדים בעינם".

הוא הוסיף: "בשבוע האחרון אנחנו השגנו הישג גדול מאוד - החזרת עשרות רבות של חטופינו. לפני שבוע זה היה נשמע דמיוני, אבל השגנו את זה.

אבל בימים האחרונים אני שומע שאלה - האם לאחר מיצוי השלב הזה של החזרת חטופינו, ישראל תחזור ללחימה? אז התשובה שלי היא חד משמעית כן.

אין מצב שאנחנו לא חוזרים ללחימה עד הסוף. זו המדיניות שלי, הקבינט כולו עומד מאחוריה, הממשלה כולה עומדת מאחוריה, החיילים עומדים מאחוריה, העם עומד מאחוריה - זה בדיוק מה שנעשה", הבהיר ראש הממשלה.

בתוך כך, לפני חצות הגיעו לשטח ישראל עשרה חטופים ישראלים ששוחררו על ידי חמאס בפעימה השישית, יחד עם עוד ארבעה חטופים תאילנדים.

המשוחררים בפעימה השישית הם גלי טרשצ'נקי (בת 13), עמית שני (16) ואופיר אנגל (17) שנחטפו מקיבוץ בארי; ליאם אור (18) שנחטף מקיבוץ רעים; ואיתי רגב (18) שהיה במסיבת הטבע; והנשים רעיה רותם (54), רז בן עמי (57), ירדן רומן גת (36), ליאת אצילי (49) ומורן סטלה ינאי (40).

מוקדם יותר שוחררו כמחווה לנשיא רוסיה ילנה טרופנוב בת 50 ואמה אירנה טטי בת 73. הן לוו על ידי כוחות הביטחון לבית חולים שיבא שם יפגשו את בני משפחתן.