גל גדות
גל גדותבאדיבות נטפליקס

הכוכבת הישראלית גל גדות, שמחזיקה בחשבון אינסטגרם עם 109 מיליון עוקבים, פרסמה פוסט חריף במיוחד בו ביקרה את שתיקת העולם בכלל וארגוני הנשים בפרט, כלפי האלימות המינית של מחבלי חמאס ביום הטבח ונגד החטופות בעזה.

"העולם אכזב את נשות ישראל ב-7 באוקטובר", כתבה גדות. "אנחנו טוענים שאנו עומדים נגד אונס ואלימות נגד נשים. אנחנו לא ניתן לנשים להפוך לקורבנות ואז נשתיק את קולן. אנחנו אומרים שאנו מאמינים לנשים, עומדים לצד נשים, מרימים את הקול עבור נשים. אבל ב-7 באוקטובר העולם היה עד לביצוע המתקפות האלימות של חמאס בזמן אמת".

"תוך שעות הגיע הסרטון המצמרר של שני לוק. למרות זאת, חודשיים לאחר מכן, הנשים הללו עדיין בנות ערובה של האנסים הללו. והעולם סרב לקרוא לסיטואציה בשמה: מצב חירום שדורש תגובה נחרצת", הוסיפה.

היא דרשה מארגוני הנשים להשמיע קול חד וברור נגד חמאס ולדרוש את שחרור החטופות. "זה הרגע שלנו כנשים וכבעלי הברית שלהן לפעול. אני מתחננת בפני מי שעשו כל כך הרבה למען זכויות נשים ברחבי העולם - מהאו"ם ועד ארגוני זכויות אדם - בבקשה הצטרפו לדרישה שחמאס ישחרר כל אישה חטופה באופן מיידי - לא בפעימה הבאה של התיווך הבינלאומי, לא בעוד יום. הנשים הללו לא יכולות לשרוד עוד רגע אחד באימה כזאת".

מרבית ארגוני הנשים הבינלאומיים שמרו על שתיקה למרות שהועברו להם עדויות בגין הפשעים המיניים שביצעו מחבלי חמאס. באו"ם התייחסו באופן רפה רק בימים האחרונים לסוגייה ואמרו שיש לחקור עדויות לאלימות קשה כלפי נשים מצד ארגון הטרור.