ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהולשכת ראש הממשלה

מפגש טעון התקיים היום (שלישי) בין נציגי משפחות החטופים, ראש הממשלה בנימין נתניהו וקבינט המלחמה.

חלק מהמשתתפים עזבו את הדיון כשהם טוענים שנתניהו לא ענה על שאלותיהם אלא רק קרא מתוך הכתוב.

המפגש נערך בבית חיל האוויר בהרצליה לאחר לחצים שהפעילו המשפחות שדרשו את קיום המפגש. במהלך המפגש פרץ עימות מילולי ואף פיזי בין המשפחות.

אליהו ליבמן, אביו של אליקים שנחטף לעזה, הותקף במפגש על ידי משפחות חטופים אחרות שצעקו עליו שהוא שתול כי הודה על המאמצים שנעשו על ידי הממשלה, כך פרסמה שירית אביטן כהן. מי שהגיע להגנתו של ליבמן הוא השר בני גנץ שביקש לנהל שיח מכובד.

במענה לשמחה גולדין שתהה במפגש: "כמה עוד הדר גולדינים ורון ארדים יהיו?" הגיב נתניהו כי "גולדין, שאול, אברה והישאם הם חלק מהיעדים".

אחד מבני משפחות החטופים אמר האמירה שמי שהכשיל את העסקה זה הצד השני היא "קשקוש". בתגובה, כך בהקלטה שפורסמה בכאן חדשות, אמר נתניהו: "זה עובדות ברורות. אני מכבד אתכם יותר מדי שמעתי אתכם מהמיית ליבכם".

אחת החטופות ששוחררה והשתתפה במפגש אמרה כי נתניהו הבהיר שאין אפשרות להחזיר את כלל החטופים ותהה בפני הנוכחים אם מישהו מעלה על הדעת שאילו הייתה אפשרות כזאת, היו מסרבים.

היא שיתפה את חברי הקבינט ברגעים האימה בשבי כשכוחות צה"ל הפציצו בעזה ולדבריה המחבלים המשיכו לישון בזמן שהם התעוררו בבהלה.

רז בן עמי ששוחררה משבי חמאס אמרה לאחר המפגש כי היא "מודאגת וכועסת, מקווה שכולם יחזרו הביתה".

שרון שרעבי, ששני אחיו חטופים, אמרה בגל"צ בתום הפגישה עם קבינט המלחמה: "הם אמרו שכל ההחלטות שלהם בהמשך יהיו תחת השיקולים שהחטופים נמצאים בסכנת חיים מיידית".

מפורום תקווה המייצג משפחות חטופים נמסר לאחר המפגש: "קבינט המלחמה הדגיש בפה אחד כי רק לחץ צבאי ומדיני על חמאס הביא לשחרור החטופים בעסקה ויביא בעתיד עסקאות נוספות. פורום תקווה מחזקים את קבינט המלחמה. כל דרישה לעצור את צה"ל מחלישה את הסיכוי לשחרור החטופים ומסכנת את הלוחמים בחזית. הדרך היחידה להחזיר את האהובים שלנו היא להמשיך להילחם בכל הכח ועוצמה באויב הנאצי".

אתמול דרשו במטה משפחות החטופים במסיבת עיתונאים מקבינט המלחמה לקיים פגישת עדכון בנוגע למאמצי שחרור 136 החטופים שנותרו בשבי החמאס.

המטה דרש לחזור לשולחן המשא ומתן לשחרור החטופים. "קבינט המלחמה הבטיח להיפגש איתנו לפני שבועיים וחצי - וזה עדיין לא קרה. אם הקבינט לא רוצה לדבר איתנו - נוכל ללכת למקורות בין-לאומיים, אולי ביידן", אמרו המשפחות.