בפעילות של לוחמי צוות הקרב של חטיבה 460 מגדוד 50 אותר אחד ממצבורי אמצעי הלחימה הגדולים ביותר, בקרבת מרפאה ובית ספר בצפון רצועת עזה.

המצבור הכיל מאות טילי ומשגרי RPG מסוגים שונים, עשרות טילי נ"ט, עשרות מטעני חבלה, טילים ארוכי טווח שכוונו לירי למרכז מדינת ישראל, עשרות רימונים וכלי טיס בלתי מאוישים.

אמצעי הלחימה נלקחו על ידי הכוחות, חלקם הופצצו בשטח וחלקם נשלחו להמשך חקירה.

כלל תשתיות הטרור נמצאו בסמוך למבנים אזרחיים בלב אוכלוסייה אזרחית. מדובר בהוכחה נוספת לשימוש הציני שעושה החמאס בתושבי רצועת עזה כמגן אנושי.

אתמול (שלישי) הרמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי התייחס בהצהרה לתקשורת למצב הלחימה בדרום ובצפון, למותו הטראגי של יובל קסטלמן ועל המצב הביטחוני ביהודה ושומרון.

"בחלוף 60 ימים מפרוץ הלחימה, כוחותינו מכתרים את מרחב חאן-יונס בדרום הרצועה. אנחנו ממשיכים במקביל להעמיק את ההישג גם בצפון הרצועה. מי שחשב שצה"ל לא יידע לחדש את הלחימה בתום ההפוגה – טעה, בחמאס מרגישים את זה היטב", פתח הלוי את דבריו.

הוא פירט את הלחימה בעזה: "בימים האחרונים פעילים רבים ובהם מפקדים בכירים בחמאס, חוסלו. עברנו בימים האחרונים לשלב השלישי של התמרון. השתלטנו על מעוזים רבים של החמאס בצפון הרצועה, וכעת אנחנו פועלים מול מרכזי הכובד שלו בדרום. אנחנו פועלים במקצועיות; מפנים את האוכלוסייה מבעוד מועד מאזורי הקרבות; תוקפים את החמאס מעל ומתחת לקרקע, בתקיפות משולבות מהאוויר, מהים ומהיבשה; אנחנו מכניסים את הכוחות הקרקעיים שלנו לתוך הלחימה במעטפת של מודיעין ואש איכותית מאוד ועוצמתית מאוד, עם רמת דיוק גבוהה".

"כוחות שלנו פוגשים מחבלים רבים, פוגעים בהם, באפקטיביות, ברמת מקצועיות שהיא בהחלט מרשימה. יש עם הכוחות שלנו נציגי שב"כ, עם היכולות של הארגון הזה. יש עם הכוחות שלנו נציגים מכל החלקים של צה"ל, השותפות הזו ממש בונה עוצמה בשדה הקרב", הוסיף הרמטכ"ל.