נעמה לוי
נעמה לויצילום: באדיבות המשפחה

איילת לוי שחר, שבתה נעמה חטופה בעזה, כתבה טור אישי לכלי התקשורת The Free Press. סרטון של נעמה הופץ על ידי חמאס, בו היא נראית נלקחת בטנדר של מחבלים.

"ראיתם את הסרטון של הבת שלי נעמה, כולם נחשפו אליו. ראיתם אותה נגררת מג'יפ באיומי נשק, אי שם בעזה, מכנסי הטרנינג האפורים שלה מכוסים בדם. אולי שמתם לב שהקרסוליים שלה חתוכים, שהיא יחפה וצולעת, פצועה קשה ומפוחדת. ואני, אמא שלה, חסרת אונים ברגעי האימה".

בבוקר 7 באוקטובר נעמה ישנה בקיבוץ נחל עוז. "בשעה 7 בבוקר היא שלחה לי הודעה: 'אנחנו במקלט. מעולם לא שמעתי דבר כזה'. זה היה הדבר האחרון ששמעתי ממנה", סיפרה אמה. "למחרת ראיתי את הסרטון, אבל הצעירה שבו הייתה מכוסה בדם כך שקשה היה לדעת אם זו באמת היא. אביה של נעמה התקשר ואישר את הבשורה הנוראה".

איילת סיפרה על הקושי שהיא חווה בעקבות היחס של האו"ם וארגוני הנשים בעולם לפשעים שביצעו מחבלי חמאס בנשים ישראליות. "עברו חודשיים עד שחלקם הודו בהיקף ובאכזריות הזוועות. אותן המפלצות שביצעו את הפשעים האלו מחזיקות את בתי בשבי. יש סיבה לכך שנשים וילדים קיבלו עדיפות ראשונה לשחרור: צעירות נמצאות בסיכון גבוה יותר לטראומה, פגיעות ליותר סוגי אלימות ורגישות יותר לזיהומים".