שר הביטחון יואב גלנט, סיים ביקר בגבול רצועת עזה, שם פגש לוחמות ולוחמים מגדוד קרקל ומהשריון.

יחד עם מפקד אוגדה 80 תת-אלוף איתמר בן חיים, מפקד חטיבת פארן אלוף-משנה רביב שמר ומפקדת גדוד קרקל סגן אלוף אור בן יהודה, שר הביטחון שוחח עם הלוחמות, שמע על פעולתן ב-7.10 לחיסול מחבלי החמאס בדרום עוטף עזה, ועל הסיוע באש שהן מעניקות לפעולה הקרקעית המתבצעת ברצועת עזה.

שר הביטחון הדליק עם הלוחמות והלוחמים נר שני של חנוכה, והביע את הערכתו על פעולתן הנחושה.

"אי אפשר להתעלם מהנוכחות הנשית החזקה, הבולטת והמוצלחת. נשים לא נלחמו באמת בצה"ל משנת 48׳, זה פעם ראשונה שזה קורה אחרי 75 שנים כלחימה מסיבית. התוצאות מרשימות מאוד, גם בתפעול הכלים, גם בתוצאה המבצעית וגם בפיקוד".

"לוחמי צה"ל נמצאים בעשרות מקומות ברחבי עזה ומדליקים נרות חנוכה - זה הניצחון של המכבים החדשים על הרשע ועל החושך. אנחנו מדליקים אור בעזה, ומכבים אור של כאלה שרוצים ברעתנו. מי שחשב שיכבה לנו את האורות, רואה יום אחרי יום מה התוצאות. במדינת ישראל יש אור ובעזה יש חושך - זה ילך ויעצים".

"אני רואה את הסממנים שמעידים על השבירה שמתחילה בתוך עזה. ולכם ולכן יש חלק מרכזי בעניין הזה. ואני רוצה שתדעו שעם ישראל כולו מאחוריכן".

"רוח צה"ל זה ששומעים את היריות, רואים את ההבזקים, מסתכלים, עושים הערכת מצב, ובסוף התוצאה היא ללכת קדימה, וללכת קדימה, החתירה הזו בסוף מביאה אותך למקום שבו אתה מוצא את הבעיה".