הרמטכ"ל בסיור בצפוןדובר צה"ל

הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי סייר היום (ראשון) בגבול לבנון והתייחס למתיחות בגזרה הצפונית ולהמשך הלחימה.

בסיור הסיור אמר הרמטכ"ל כי "על החזרה לכל היישובים, גם בדרום וגם בצפון - אחד, צריך לחזור למצב אחר, ולחזור גם לביטחון וגם לתחושת ביטחון".

"יש דרך צבאית לעשות את זה, ההתחלה שלה זה גם מה שאתם עושים כאן, לפגוע להרתיע, להרוג פעילי חיזבאללה, להראות את העליונות שלנו, והיא יכולה לבוא גם בתצורה של מתקפה והתקפה ומלחמה, ויכול להיות שעל פני הזמן זה יקבל גם תקופות ופתרונות אחרים, כי אנחנו במיקוד בין הזירות על דברים אחרים".

עוד אמר: "מדינת ישראל אף פעם לא לקחה ואמרה מלחמה זה הפתרון הראשון שננסה, אבל אנחנו מבינים שבמצב כאן זה צריך להיגמר בשינוי מצב מאוד מאוד ברור".

"וכן, קרה דבר מאוד קשה שאומר לנו יש מקרים שנכון להשתמש בכלי הזה, במלוא העוצמה שלו. אנחנו בעזה משתמשים בו, אני לא רוצה להגיד במלוא העוצמה, אבל בעוצמות רבות מאוד וגם עם הישגים יפים".

בתוך כך אביחי אדרעי, דובר צה"ל בערבית, עדכן כי חיזבאללה ממשיך לירות לשטח ישראל מאזורים שנמצאים במרחק מטרים ספורים בלבד מגורמי האו"ם.

"אתמול בערב ירה חיזבאללה מספר פגזים לעבר שטח ישראל, כשאחד מהם נורה ממרחק 20 מטרים ממוצב השייך לאו"ם בדרום לבנון. במהלך הימים האחרונים נורו מספר רקטות נוספות ממתחם זה לעבר ישראל.

"חיזבאללה ממשיך לירות לעבר שטח ישראל מאזורים הנמצאים מטרים ספורים ממתחמי האו"ם, וממשיך בהפרה של החלטה 1701, בנוסף לכך שהוא מציב בסכנה את חיילי יוניפי"ל".