דנמרק
דנמרקצילום: רויטרס

במוסד מאשרים כי בזכות חקירה מודיעינית מאומצת ומקיפה ביצעו היום (חמישי) גופי הביטחון והאכיפה בדנמרק מעצר של 7 פעילי טרור שפעלו בשם החמאס.

בנוסף, סוכל פיגוע שכוון להרג אזרחים חפים מפשע על אדמת אירופה.

בשנים האחרונות, וביתר שאת לאחר המתקפה הרצחנית ב-7 באוקטובר, חמאס חותר להרחבת יכולותיו המבצעיות ברחבי העולם ובאירופה בפרט כדי לממש את שאיפותיו לפגוע ביעדים ישראלים, יהודים ומערביים בכל מחיר.

משטרת דנמרק הודיעה מוקדם יותר היום כי אחרי המעצרים הוחלט על הגברת האבטחה על מקומות ציבוריים, בעיקר סביב הבירה קופנהגן וסביב איזורים יהודיים.

ראש ממשלת דנמרק, מדה פרדריקסן, הגיבה לאירוע בשיחה עם עיתונאים: "זה חמור ביותר וזה מראה את המצב המצער בדנמרק שאנחנו נמצאים בו".

עוד אמרה: "זה נכון לחלוטין כשסוכנויות הביון של דנמרק אומרות שיש סיכון גבוה בדנמרק. זה כמובן לחלוטין בלתי מתקבל על הדעת ביחס לישראל ולעזה שיש מישהו שלוקח סכסוך במקום אחר בעולם אל תוך החברה הדנית".

המוסד מסר: "אנו מחזקים את שותפינו בגופי המודיעין והביטחון בדנמרק על הסיכול המוצלח שהגיע לשיאו היום עם מימוש המעצרים והחשיפה הרחבה של תשתיות חמאס על אדמת אירופה, ורואים חשיבות רבה בקידום הליך משפטי למול המעורבים".

"ארגון הטרור חמאס פועל ללא הבחנה ובכל דרך להרחבת פעילותו הקטלנית לאירופה, ובכך מהווה איום על ביטחון הפנים במדינות אלו. המוסד והשב"כ ימשיכו לפעול בשילוב כוחות ויכולות עם שותפיהם בארץ ובעולם על מנת להדוף את כוונותיו של חמאס ולחסל את יכולותיו".