ראש הממשלה נתניהו
ראש הממשלה נתניהוצילום: ללא קרדיט

פרשן ישראל היום אריאל כהנא פרסם בחשבון ה-X שלו אבחנה לפיה הממשלה מאבדת תמיכה בחוגי הימין על רקע דיווחים סותרים בנוגע לתוכניות ל"יום שאחרי" ברצועת עזה.

חלקם מעידים על מסירת הרצועה חזרה לידי הרש"פ או ארגון יציג פלסטיני דומה.

"זה מתחיל להיראות שהממשלה מאבדת את תמיכת הימין. בכל שעה ביממה האחרונה יוזמת שטח חדשה הכוללת ביקורת חריפה על צעדי הממשלה", כתב כהנא, והציג לדוגמה יוזמה חדשה בשם "עוז לישראל".

היוזמה, שבהצהרתה נכתב שנוסדה על ידי קבוצת מילואימניקים ותושבי העוטף, דורשת מהממשלה שלא להשיב את תושבי עזה לבתיהם וקובעת כי יש לפעול לפי שלושה עקרונות.

"מחיר טריטוריאלי - נטילת שטח משמעותי מרצועת עזה לנצח, דוגמא לכל אויבינו מהו מחיר הטבח ביהודים, הרחקת הרוצחים - פיזור האוכלוסייה העזתית ברחבי העולם, באמצעות הגירה רחבה וענישה חסרת תקדים למבצעי הטבח, בחקיקה ושיפוט מיוחדים", כך בהצהרה.

עוד תקפה הצהרת הארגון כי "אם אינכם (הממשלה, א.י) מסוגלים להורות על ביצוע 3 פעולות החלטיות אלו אנא ידעו אותנו ונפעל להצבת אלטרנטיבה שלטונית הראויה לאמון העם בישראל".

כהנא אף הזכיר את הלוחם ואיש הבטחון יאיר אנסבכר, שעורר הדים ברשת שעה שהפגין אתמול מול מעון ראש הממשלה בדרישה שלא להחזיר את עזה לרש"פ.