תיעוד מהגעת הכוחות
תיעוד מהגעת הכוחותצילום: באדיבות המצלם

עשרות שוטרי יס"מ ומג"ב, מלווים בפקחי המנהל האזרחי פשטו בשעת בוקר מוקדמת על גבעת אור מאיר בבנימין והחריבו את מבנה המגורים במקום ואת דיר העיזים

בתחילת האירוע החרימו השוטרים את מכשירי הפלאפון של התושבים ומנעו מהם לתעד את המתרחש עד לתום ההרס.

במאחז אמרו כי "על פי הסמכויות הקיימות היום למנהל האזרחי ישנה אפשרות לבצע הריסה של בנייה חדשה עד 90 יום מיום הקמתה ללא כל צו או התראה, ולאחר מכן העסק הופך למסובך יותר".

"זהו סעיף שהוכנס לספר החוקים כדי להתמודד עם ההשתלטות הערבית המפלצתית ביו"ש, אך באופן מקומם וצפוי מופנה פעם אחר פעם נגדנו. מחרתיים היו אמורים לחלוף 90 הימים מההרס הקודם וכנראה למישהו למעלה היו חשוב ממש באמצע המלחמה לוודא שחלילה וחס הגבעה לא מתבססת בשטח".

עוד טענו: "מתחילת המלחמה מתנהל בארץ ובחו"ל קמפיין נבזי ומרושע תחת הכותרת 'אלימות המתנחלים', שמטרתו היא השחרת המתיישבים והקמת מדינה פלסטינית בשטחי יהודה ושומרון".

"לצערנו מערכת הביטחון וגם הדרג המדיני משתפים פעולה עם הקמפיין המרושע הזה, ומפנים את מיטב כוחותיהם בעיצומה של המלחמה להרס של נקודות התיישבות יהודיות שבולמות בגופן יום יום את הקמת המדינה הפלסטינית".

חברת הכנסת טלי גוטליב מהליכוד גינתה: "באמצע מלחמה היה ממש דחוף להרוס לפנות בוקר את גבעת אור מאיר שסמוכה ליישוב עפרה... הרי צה"ל הרס את כל המאחזים והמבנים הבלתי חוקיים של הפלסטינים באיו"ש... מי נותן הוראות הזויות כאלו בזמן מלחמה? איזה נרטיב זה משרת חוץ מאשר את הפלסטינים?"