אריה קינג ונתניהו
אריה קינג ונתניהוצילום: יונתן זינדל, חיים גולדברג, פלאש 90

סגן ראש עיריית ירושלים אריה קינג מתח ביקורת חריפה על התנהלות ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושאי ביטחון.

"אני חושב שאם זו הייתה נפילה חד פעמית של נתניהו, הייתי אומר 'טוב, כולנו טועים, גם אני טועה וטעיתי לה פעם ולא פעמיים'", אמר קינג בריאיון היום (שני) לרדיו 103FM.

"הבעיה היא שדפוס ההתנהגות של נתניהו, מהבחינה האידאולוגית, מאז שאני מכיר אותו, מ־1997, תמיד הטעויות שלו הן נגד מה שטוב לימין, ונגד מה שטוב לעם ישראל, אני חושב".

עוד אמר: "מאז 1997, כשהוא הקפיא את הבנייה בירושלים, ואחר כך כל הנושא של מסירת חברון, יריחו, מסירת נשקים, ואם זה בתקופות היותר מאוחרות, כל הנושא של העברת הכספים לחמאס, כשכולם יודעים שחמאס היא לא תנועה שוחרת שלום".

"בתקופת המלחמה, נתניהו הוא שאומר כל הזמן, 'לא נכניס להם דלק', הכניס להם דלק, 'לא יהיה הומניטרי', יש הומניטרי. 'בתנאי שהצלב האדום יבקר את חטופינו', זה גם לא קורה. כל דבר, הבן אדם מתקפל".

כשנשאל על ידי ינון מגל מה האלטרנטיבה, קינג השיב: "כל מי שלא מסר חלק קטן במדינת ישראל. כל אחד. זה כנראה יהיה מישהו מהליכוד. נתניהו הוא לא איזה מישהו מיוחד. נתניהו הצביע בעד ההתנתקות, לא נשכח את זה".

מגל דרש מקינג לספק שמות אלטרנטיביים לנתניהו: "גלעד ארדן, ישראל כ"ץ, כל מי שלא תמך בהתנתקות, כל מי שלא מסר את חברון. אני פה לא אומר מי, אני רק אומר מה. בן הגדיר אותי כימני אידיאליסט. כל מי שלא מסר חלק מארץ ישראל, אני מעדיף אותו על נתניהו. אני חושב שלטובת העם צריך שיהיה מנהיג ימני אמיתי שיסיים את המלחמה".

"אני מציע לכולם לקרוא את מה שנתניהו כתב בספרו 'מקום תחת השמש' ולהבין כמה הבן אדם הזה עושה הפוך מכל מה שהוא אומר וכל מה שהוא כותב. אם צחי הנגבי אמר את מה שאמר לעיתון הסעודי (אפשרות לשילוב הרשות הפלסטינית בעזה), ברור מאיפה זה יצא ולכן ברור שזאת כוונתו הסופית של נתניהו. כמו שהוא אמר שהוא לא יכניס דלק, והכניס, כמו שהוא אמר הרבה דברים אחרים ועשה הפוך, גם הוא יחזיר את הרשות הפלסטינית בדלת הראשית לעזה".

מגל שאל: "עדיף ללכת עם מישהו שלא החזיר אף חלק, אפילו במחיר שהשמאל מנצח?" קינג השיב: "אני לא חושב שזה הסיפור. המדינה כולה הלכה ימינה בעקבות הרצח המתועב של שמחת תורה. אני לא רואה מצב שהשמאל ישלוט פה בחצי יובל הקרוב. אין סיכוי".

"הבעיה זה הליכוד שהם כולם כמו עדר שבוי הולכים אחרי הרועה הזה שלוקח אותם לתהום, שקוראים לו נתניהו. כל מנהיג ימני שהליכוד יבחר ינצח את בני גנץ בבחירות הבאות. כל מנהיג ימני. למה, בני גנץ הוא כזה מטאור גדול? הוא כזה כריזמטי?"