הרב אליעזר ולדמן זצ"ל
הרב אליעזר ולדמן זצ"לצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בישיבת ההסדר ניר נערכה אתמול (רביעי) אזכרה במלאת שנתים לפטירתו של הרב אליעזר ולדמן זצ"ל.

הרב אברהם יצחק שוורץ, רבה של קריית ארבע ור"מ בישיבת ניר, סיפר באזכרה כי "הרב ולדמן היה עדין נפש". 

"הייתה לו עדינות נפש עצומה, ויחד עם זאת היה לו חוט ברזל דק בתוך האישיות, לא רק לעניינים הלאומים והציבוריים להחזיק את חברון בחמישים שנות מאבק, אלא גם להכיר את האישיות שלו. מתאים לו להיות שותף לייסוד של העיר האבות חברון ולהעמיד ישיבה", ספד.

"בהתחלה היה לו קשה. הוא לא רצה להיות ראש ישיבה והביא רבנים אחרים. הוא הבין שהוא צריך להיות ראש ישיבה והתמיד בתפקיד חמישים שנים. כל אחד ידע שהרב מכיר אותו, זוכר אותו ומתעניין בו ובעולמו", הוסיף.

הרב שוורץ סיפר: "לפני חמישים שנה - בית ספר תיכון מצפת נסע לטיול שנתי, ישן במעלות וחוליית מחבלים שחדרה מלבנון השתלטה על המקום וניהלה פיגוע מיקוח. כוחות של סיירת מטכ"ל ארגנו פעולה מסביב לבית ספר ולצערנו הפעולה לא מאוד הצליחה. 24 תלמידים נרצחו. מה עשה הרב ולדמן? ערב שבת קודש, העלה את המשפחה על הרכב, נסע לצפת, נכנס לבית כנסת, סידר לעצמו מקום והודיע שהוא שם בשבת. הוא עבר משפחה משפחה, בית כנסת בית כנסת, לעודד ולחזק".

הבן, הרב נעם ולדמן העומד בראש הישיבה הוסיף, "אבא אמר לנו בימים האחרונים: הנשמה כוספת לעולם הבא ומצד שני התפקיד שלנו כאן בעולם הזה. יש לי התלבטות, הקב"ה יכריע. אמר: אני רואה את הטוב האלוקי כאן, רק צריך להסיר את המונעים. אחד מהם: אחדות, אם כל עם ישראל ביחד באחדות, הטוב יתגלה".