שר הכלכלה ניר ברקת מתח הבוקר (ראשון) ביקורת על הממשלה בה חבר בשל העובדה שישראל מאפשרת העברת דלקים וסחורות לרצועת עזה.

"גם הבוקר נמצאים בעזה 133 חטופים ישראלים בידי חמאס", אמר ברקת. "בזמן שהם שם, מדינת ישראל ממשיכה להעביר סחורות ודלקים לידי החמאס". 

עוד אמר ברקת: "ביד אחת מדינת ישראל נלחמת בחמאס וביד השנייה שולחת מאות משאיות מידי יום, שמאריכות את חיי חמאס ומאפשרים לו להמשיך להילחם בחיילים שלנו. זה אבסורד". 

"לא קם בהיסטוריה מקרה של מדינה שנלחמה במדינת אויב וסיפקה לה דלקים וסחורות. הדבר הזה חייב להיפסק היום".

גם בשבוע שעבר מתח ברקת ביקורת על התנהלות במלחמה מול החמאס ברצועת עזה.

"אני מודאג", אמר ברקת. "לצערי אנחנו נחמדים מידי ומתחשבים מידי. לא מתקבל על הדעת שאנחנו נסכן חיילים שלנו, ונשלח אותם חשופים בכל מיני מבנים, מבלי שהפצצנו לפני כן".

"כניעה לכל לחץ חיצוני, גם אם זה לחברים הכי טובים שלנו, זו טעות קשה שאנחנו משלמים עליה מחירים כבדים. התפקיד שלנו כממשלת ישראל, בראש ובראשונה לדאוג לאינטרסים החיוניים של מדינת ישראל. אסור לוותר בגלל שום לחץ".

בישיבת הממשלה התייחס נתניהו לביקורת: "ראיתי פרסומים שגויים שטוענים כאילו ארה"ב מנעה ומונעת מאיתנו פעולות מבצעיות באזור - זה לא נכון. ישראל היא מדינה ריבונית. ההחלטות שלנו במלחמה מבוססות על שיקולים מבצעיים שלנו, ולא ארחיב בזה. הן לא מוכתבות על ידי לחצים חיצוניים. ההחלטה על אופן הפעלת כוחותינו היא החלטה עצמאית של צה"ל ולא של אף אחד אחר".

ברקת טען בישיבת הממשלה כי כמות ההפצצות של חיל האוויר ברצועה "ירדה דרמטית" והוסיף "חיילים נשלחים למבנים ממולכדים כמו ברווזים. שום שיקול לא מצדיק שנסכן את חיי החיילים שלנו בשם איזה 'מוסריות' מדומיינת. בפועל אנחנו מגנים על מחבלים ומסכנים את חיי הלוחמים - התוצאה היא חיילים מתים. זה ניהול מופקר של המלחמה".