נביל אבו רודיינה
נביל אבו רודיינהצילום: ערוץ 7

נביל אבו רודיינה, דובר הנשיאות הפלסטינית, מגיב על דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו שהדגיש את חשיבות נוכחות צה"ל לאורך ציר פילדלפי שהינו הגבול בין רצועת עזה למצרים.

בהודעה שפרסם אמר אבו רודיינה, כי "לא יהיה שלום ולא יציבות ללא סיום הכיבוש הישראלי של כל האדמות הפלסטיניות הכבושות ברצועת עזה והגדה המערבית, ובכלל זה ירושלים המזרחית".

הוא טען כי "ראשית יש להפסיק את התוקפנות נגד רצועת עזה, ולעצור את התקפות המתנחלים הטרוריסטים המתבצעות תחת הגנה של צבא הכיבוש נגד הערים, הכפרים והמחנות הפלסטינים. זה סדר העדיפויות הלאומי כעת".

אבו רודיינה הטיל על הממשל האמריקני את האחראיות ל"יישום החלטות הלגיטימיות הבינלאומית ולכפות על ישראל להפסיק את התוקפנות".

בתוך כך, ברמאללה נערך הטקס השנתי המסורתי המציין את יום השנה לתחילת המאבק האלים של תנועת פתח’ ואת הקמתה.

סברי סיידם, סגן מזכיר הוועדה המרכזית של ‘פתח’ אמר בנאום בנשא באירוע, כי "רבים שואלים היכן תנועת ‘פתח’ בימים אלה, והתשובה נמצאת בכך שמספר הגדול של שהידים שנהרגו ברצועת עזה או בגדה המערבית הם פעילים של מנגנוני הביטחון ופתח’, והאחרון שהם השייח יוסוף ג’ומעה סלאמה, ובכך שיותר ממחצית האסירים הם פעילי פתח’, ובראשם חבר הוועדה המרכזית של התנועה המפקד הגיבור מרוואן ברגותי".