השרה מירי רגב
השרה מירי רגבצילום: יהונתן שאול, פלאש 90

אירוע חריג בישיבת הקבינט: השרה מירי רגב הוציאה שקית פופקורן וחילקה למשתתפים בזמן שפרץ עימות בין השר יואב גלנט ולשר איתמר בן גביר.

"עכשיו מתחילה ההצגה - אז הבאתי פופקורן", אמרה רגב לנוכחים על פי הדיווח של מיכאל שמש בכאן חדשות.

בלשכת רגב הסבירו, "היא בדיאטה, זה היה בחוץ בכל מקרה. היא הביאה פופקורן בשביל לא לנשנש מאפים וכריכים".

בישיבה התעמת בן גביר עם שר הביטחון יואב גלנט והחליף איתו עקיצות. "מסתתרים ברפיח המוני מחבלים והגיע הזמן לפעולה גם שם", אמר השר לביטחון לאומי. השר גלנט תהה: "היית אי פעם ברפיח?".

בן גביר השיב: "הייתי בעזה בתקופות שאתה לא היית אבל הגיע הזמן שתפסיק לזלזל. תשעה חודשים ישבת כאן וזלזלת ואמרת שחמאס מורתע. צחקקת כשאמרתי שצריך סיכולים ממוקדים, אמרת שאני לא מבין כלום, אולי מספיק עם היוהרה? לך לכתב החצר שלך ותוציא לו, זה לא עוזר לך בליכוד".

בהמשך נרשם עימות נוסף בין השר לביטחון לאומי לרמטכ"ל הרצי הלוי. השר טען בפני הרמטכ"ל כי "בצבא מדברים בשני קולות" והציג מצד אחד טענה כי "יש דיבורים הללו של דובר צה"ל כאילו סיימנו את המלחמה בעוד הלוחמים לא רוצים לסיים". הרמטכ"ל השיב לבן גביר בזעם: "צהל לא מדבר על המלחמה - אלא עושה אותה".

עימות אחר היה בין השר דודי אמסלם לשר בני גנץ. אמסלם אמר לגנץ: "אני רוצה להתייחס לביזיון של השבוע שעבר שיצא כאילו תקפנו פה את הרמטכ"ל. בני, אתה זה שהתפרצת, לא אני. אתה זה שדיברת ואתה גם הדלפת. מה, אי אפשר לשאול פה שאלות בקבינט?". השר גנץ הגיב: "אני לא מדליף. אני אומר פה הכל ואמשיך להגיד פה הכל". השר אמסלם: "תפסיקו לעשות עליי סיבוב". נתניהו נעמד על הרגליים ודרש: "דודי, אני מבקש ממך לעצור".