גיא הוכמן נגד ניר גונטז'הטיקטוק של גיא הוכמן

עיתונאי 'הארץ' ניר גונטז' הקדיש כתבה להחלטת ההסתדרות הציונית להעניק את 'אות גיבורי העורף' לקומיקאי גיא הוכמן.

במסגרת הכתבה, התקשר גונטז' לכלת פרס ישראל מרים פרץ, שמשמשת כיושבת ראש הוועדה שבחרה בהוכמן לקבלת האות, ובשבוע שעבר התקשרה לבשר לו על כך.

גונטז תהה בשיחה עם פרץ "למה נתתם פרס לקומיקאי שאומר שאנחנו צריכים לקחת לעזתים את האדמה?" - טקסט שאף נבחר לכותרת הכתבה.

הוכמן הגיב בסרטון בטיקטוק ואמר "תקשיבו, זה לא שאני מתרגש מהכתבה, אני מתרגש מהיכולת של כתב כמוהו לחשוב שהוא עדיין משפיע ועוד לבקר למי ולמה נותנים פרס".

"חבר'ה, נגמרו הימים, העם מחליט למי מגיע פרס" אמר הוכמן והסביר כי עם זאת, לכתבה יש "אפס השפעה אבל היא יכולה לפגוע בנו, היא משרתת את הנרטיב של השישי לעשירי. אנשים לא החליפו דיסקט, זה מה שמשגע אותי".

בשבוע שעבר התקשרה מרים פרץ לבשר להוכמן כי הוא נבחר לקבל את 'אות גיבורי העורף' מטעם ההסתדרות הציונית בישראל. היא עדכנה אותו כי כיושבת ראש הוועדה, "כולנו חשבנו שאתה פשוט מעלה את המורל של העם הזה".

בנימה אישית היא אמרה "אני כל כך מתרגשת. הילדים שלי נמצאים על גבול הלבנון והם שומעים אותך, הם צוחקים והלב שלהם מתמלא בהתרגשות. אני יודעת שעזבת את אשתך בחודש תשיעי, רצת לעזה ושימחת. אין כמוך גיא. אני הכי גאה בך בעולם".

הוכמן הגיב בהתרגשות כשהוא דומע "מרים את לא יודעת מה את עושה לי. אני אוהב אותך מרים". לסיום הוכמן תהה בהומור "כמה צ'ק זה רק?"

לאחר השיחה כתב הוכמן "קיבלתי בשורה מאוד מרגשת מכלת פרס ישראל והגיבורה של כולנו, מרים פרץ. איזו זכות היסטורית זו להעלות את המורל של עם ישראל ושל לוחמינו בתקופה הזאת. תודה נשמות".