עדנה בלושטיין
עדנה בלושטייןצילום: באדיבות המשפחה

עדנה בלושטיין בת ה-79 נרצחה ו-19 נפצעו, בפיגוע שאירע היום (שני) באזור תעשייה ורחוב ראשי ברעננה.

בפיגוע נפצעו ארבעה באורח קשה, בהם גבר בן 34 ונער בן 16 שנחבל קשה בראשו ובגפיו. שמונה נפצעו באורח בינוני ושלושה קל. הנפגעים באירוע פונו לבתי החולים מאיר בכפר סבא, בילינסון בפתח תקווה ובית החולים שניידר לילדים ונוער בפתח תקווה.

המחבלים, אחמד זידאת בן 25 ומחמוד זידאת בן 44, יצאו יחד ממכון שטיפת המכוניות באזור התעשיה ברעננה. אחד מהם פגע בכלי רכב, הוציא את עדנה מרכבה, דקר אותה והשתלט עליו. עדנה הצליחה להימלט ופונתה לבית החולים מאיר במצב אנוש, שם נאלצו לקבוע את מותה.

לאחר מכן פגע המחבל ברכב נוסף, דרס הולכי רגל ונסע לרחוב אחוזה, שם החליף לכלי רכב אחר והמשיך בפיגוע הדריסה. המחבל השני יצא מאותו המוקד, דרס הולכי רגל ונמלט מהמקום. שניהם נעצרו בהפרש של חצי שעה אחד מהשני, ולשניהם הרשעות קודמות.

בחקירתם אמרו המחבלים כי לאחר פרוץ המלחמה "החלטנו לבצע פיגוע ולהיות שהידים. הגענו לרעננה לפני שלושה ימים בהסעה מחברון. בהתחלה רצינו לדקור יהודים, אחר כך החלטנו לדרוס כמה שיותר יהודים".

ראש עיריית רעננה חיים ברוידא אמר, "אנחנו משתתפים בצער המשפחה על הירצחה של תושבת העיר ומאחלים החלמה מהירה לפצועים. התמודדנו היום עם שתי זירות של פיגוע".

"מהירות התגובה של אנשי הביטחון בעירייה, של המשטרה ושל כיתות הכוננות העירוניות, מנעו פיגוע גדול יותר, הצילו חיי אדם נוספים ואפשרו את לכידת שני המחבלים במהירות. אני דורש מכל המעסיקים בעיר לבחון כל עובד ואת מהימנות תעודת הזהות שלו".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הביע צער כבד על הפיגוע הרצחני, "מרכין ראש לזכר הנרצחת הקדושה עדנה בלושטיין הי"ד, שנרצחה על ידי מחבל מתועב. שולח את תנחומיי מעומק ליבי למשפחה בשעה קשה זו, ונושא תפילה יחד עם כל עם ישראל לרפואת הפצועים", אמר.

"אני מתנגד בתוקף להכנסת פועלים מהרשות לישראל - זה מה שנכון ביטחונית למדינת ישראל, וכך הוכח לצערי שוב היום. אסור לחזור לקונספציה הישנה. הרשות היא אויב, ועם אויב לא עושים עסקים. נקודה".