עמית סגל
עמית סגלצילום: Tomer Neuberg/Flash90

עמית סגל הגיב בחריפות במאמר שכתב לעיתון 'הארץ' על הרדיפה ארוכת השנים אחריו ואחרי אנשי הימין, שלא ביקשה לנהל וויכוח של ימין ושמאל אלא, כלשונו, התרכזה בסתימת פיות והטחת עלבונות.

סגל התייחס בטורו לטענה של העיתון בכך שישנה 'מכונת רעל' של הימין וכתב: "והרי אם יש מכונה בימין, הרי ש'הארץ' הוא תשלובת תעשייתית של רעל משמאל.

לא אוסף חשבונות טוויטר של מרי נפש מימין אלא מערכת שלמה, עתירת עובדים ותקציבים, שמטרתה השחרה ארוכת שנים של המחנה השני והעומדים בראשו. לא ויכוח, אלא סתימת פיות. לא עובדות אלא עלבונות. העיתון לאנשים חושבים, אבל חלילה לא לאלה שחושבים אחרת".

בהמשך סגל טוען כלפי העיתון: "מה שמרגיז אתכם כל כך הוא לא מר סגל אלא גברת מציאות: הדיון הביזארי בעיתונכם אם פגעתי בדמוקרטיה בפרסום טיוטת פסק הדין של בג"צ הסבירות נועד לחפות על העובדה המרגיזה שרוב שופטי העליון המכהנים מתנגדים לפסילת עילת הסבירות ואינם סבורים שהיא קץ הדמוקרטיה והמדינה. ניסיון רצח האופי המתמשך נגדי הוא בעצם כעס על אופי המדינה, שסולדת ברובה מנסיגות, תומכת בהתיישבות בכל רחבי ארץ ישראל ומתנגדת להפיכת אויב לאוהב ואוהב לאויב".

לסיום ביקר סגל את הלך החשיבה האחיד, לדבריו, של הערוץ וכתב: "כיוון שאני סובל מאלרגיה לחשיבה קבוצתית ולניסיונות השתקה, איאלץ, בכל הכבוד הראוי, לרשום לפניי את הערותיכם המלומדות ולהמשיך בעבודתי".