אלמוג כהן
אלמוג כהןצילום: ערוץ 7

חבר הכנסת אלמוג כהן נחקר היום (חמישי) באזהרה במשך 3 שעות בלהב 433 במשטרה.

ח"כ כהן נחקר לאחר קבלת אישור מהיועצת המשפטית לממשלה עו"ד גלי בהרב מיארה. הוא הגיע לחקירה מלווה בסנגורו עו"ד אפרים דמרי.

החשד נגד כהן הוא תקיפה הגורמת חבלה בנסיבות מחמירות בתקרית שאירעה בשנת 2013 בעת מעצר ערבים כשהיה שוטר יס"מ במהלך הפגנה ביישוב חורה. במשטרה הסבירו כי "החקירה מבוצעת בעקבות מידע עדכני שהתקבל".

עו"ד דמרי מסר, "ח"כ אלמוג כהן נחקר תחת אזהרה ומשתף פעולה באופן מלא עם חוקריו, הוא נחקר על מקרה משנת 2013 שהיה שוטר יס"מ כנראה שמנסים להשתיקו בפרשיה אחרת".

יצויין כי לפני כשנה הוגשה תלונה נגד כהן בעקבות פוסט בו רמז כי הוא עומד מאחורי תקיפת בדואים בנגב. באותה תקרית נפחתה חקירה אך מאחר ולא זוהו השוטרים, התיק נסגר. לאחר הפוסט של כהן הוגשה תלונה מחדש.

מלשכתו של ח"כ כהן נמסר, "היום בבוקר נחקר ח"כ אלמוג כהן ביאח"ה-להב 433, בנוגע לאירוע הפס"ד בו השתתף ואף נפצע כלוחם בכוחות הביטחון בשנת 2013, זאת לאחר בקשתו של עופר כסיף לפתוח בחקירה בעניין. ח"כ כהן שימש כל חייו הבוגרים כלוחם בכוחות הביטחון, לחם עם חבריו לנשק בשביעה לאוקטובר ואינו מצטער על דבר שעשה בשירותו למען המדינה וכנגד מבקשי רעתה.

בהודעה נמסר כי "כמו כן, לא ניתן לנתק את האירוע הנ"ל מהעובדה שבשבועות האחרונים ח"כ כהן מדבר מעל כל במה על פרשה ביטחונית חמורה ודווקא כעת יש מי שמנסה להלך עליו אימים באמצעות זימון לחקירה מיותרת מלפני 11 שנים".

"אולם, ח"כ כהן סומך ידיו על רשויות אכיפת החוק ומשטרת ישראל ואינו מתכוון לשנות את דרכו הדוגלת בחקר האמת עד גילויה ובגיבוי כוחות הביטחון באשר הם, למען בטחונה ושגשוגה של מדינת ישראל", נמסר.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, הגיב, "ההנחיה של היועצת המשפטית לממשלה לחקור את ח"כ אלמוג כהן אודות אירוע שאירע לפני למעלה מעשור, היא חמורה ומעלה ריח חריף של רדיפה פוליטית. זו אותה יועמ"שית שמסיבות פוליטיות מנסה לתקוע מקלות בגלגלים בפרויקט הלאומי שתכליתו לאפשר לאזרחי ישראל להתחמש ולהגן על עצמם. מכל מקום, הניסיון שלה להלך אימים על נבחרי ציבור מימין, לא ירפה את ידינו מלהמשיך לפעול לטובת הצלת אזרחי ישראל".

השר שלמה קרעי הגיב, "ידידי ח"כ אלמוג כהן אל תרכין ראש בפני אלו שמנסים להלך עליך אימים. ניסיון השתקה שקוף כזה פוגע קשות באמון הציבור במערכת הזו, שמתנהלת לעתים כאילו אנחנו ברוסיה הסובייטית, וגורם לכולם להבין עד כמה נדרש כאן תיקון יסודי בדחיפות".

ח"כ טלי גוטליב תקפה, "גבירתי היועמ"שית. את לא תטילי אימה על חברי כנסת. הרי ברור לי ולך שעבירת תקיפה מלפני 11 שנים התיישנה מזמן והסיבה היחידה לזימון ח"כ אלמוג לחקירה זה רק כי הוא רוצה לחשוף דברים מטלטלים שהוצא צו איסור פרסום בעניינם. אני לא אניח שאת תמת לב כי את אהוד ברק המסית המסוכן לא טרחת לחקור".