אריק בלומברג
אריק בלומברגצילום: ללא קרדיט

אמירתו הנבובה ובעיקר הפגנת הבורות ההיסטורית העצובה כל כך שהפגין חה"כ לשעבר מיקי רוזנטל כשטען כי הנחת תפילין היא פולחן פגאני שמהווה עבודה זרה, מהווים אות קלון עבור כל יהודי בעולם.

לא צריך להיות למדן גדול כדי לדעת שתפילין נמצאו בחפירות ארכיאולוגיות כבר לפני למעלה מ- 2000 שנה ובתצורתן העכשווית לפני למעלה מ-1000 שנה.

כדאי להזכיר למלומד הדגול שכנראה נעדר פעמים רבות מדי משיעורי ההיסטוריה והפילוסופיה כסטודנט באוניברסיטת תל אביב שאכן בניגוד לנצרות והאסלאם, היהדות אינה דת מיסיונרית שכופה עצמה על דתות אחרות, אלא דת ששמרה בקפידה על הזהות שלה מבלי להיטמע בעמים אחרים.

דת שלא רק שלעולם לא כפתה עצמה כמובן על עמים אחרים לא העלילה עלילות דם, לא ערפה, חנקה והעלתה 'כופרים' על מוקד בשם הדת, ולמרות זאת נרדפה במשך 2000 שנות גלות בכל מדינה ויבשת - רדיפה שלא היה בה כל רציונל בדיוק כמו בימים אלה בהם יהודים נרדפים על ידי חמאס, חיזבאללה, איראן, אירלנד, מדינות המזרח לצד אנשי רוח ומדע ונשיאי האוניברסיטאות היוקרתיות בעולם. על אף הגזירות והפרעות הקשות לאורך הדורות, רובם המכריע של יהודי העולם המשיכו לשמור על זהותם ודתם למרות הסכנות שהיו טמונות בכך.

אדון רוזנטל שכל כך גאה בנאורותו המזויפת צריך לחזור ללימודי הפילוסופיה שלא השלים באוניברסיטה ולזכור את שאמר במאה ה- 18 תלמידו של קאנט הפילוסוף הגרמני הנודע ומראשי עידן הנאורות יוהאן פיכטר: "הדרך היחידה לתת ליהודים אזרחות תהיה לכרות לכולם בלילה את ראשיהם כדי לשים במקומם ראשים אחרים שלא יהיה בהם אף רעיון אחד".

דימוי מעניין עבור הוגה דעות גרמנית ששאף כל חייו את עידן הנאורות והליברליזם כשאת תוצאות חזונו של הפילוסוף הדגול ראינו 200 שנה לאחר מכן כשיהודים אריסטוקרטים שנטמעו בתרבות המערב אירופית ויהודים אורתודוכסיים עטויי תפילין סיימו את חייהם אלה לצד אלה באותו המקום בדיוק צועקים יחדיו למרומים את אותן המילים הטמועות בתפילין ובמזוזה של מיליוני בתי אב יהודים: "שמע ישראל, ה' אלוקינו ה' אחד".

גם התבטאויותיו האומללות של רוזנטל באולפני חדשות 13 לא יוכלו לשכתב את ההיסטוריה המפוארת של אבות אבותיו שהוא כל כך מתבייש בה. רוזנטל לא יודע את נפשו מצער לנוכח מאות אלפי בני נוער בחברה הישראלית כולה בכל רחבי הארץ שצמאים להתחבר מחדש לשורשים, למורשת ולהיסטוריה היהודית והופכים לציוניים ולאומיים יותר.

למרות זאת אני סמוך ובטוח שהוריו החלוצים לוחם הלח"י שרגא רוזנטל ואימו מרים זכרם לברכה דווקא רווים נחת עצום לנוכח המראות של אלפי בני נוער שמבקשים להחזיר עטרה ליושנה.

הכותב הוא יועץ תקשורת, מנכ"ל חברת בלומברג תקשורת