אוטובוס
אוטובוסצילום: ISTOCK

כבר תקופה שתושבי ירושלים והסביבה מתלוננים לסגן ראש העיר ירושלים ויו"ר סיעת 'מאוחדים' אריה קינג על כך שנהגי חברת התחבורה הציבורית "אקסטרה" מסכנים את ביטחון הנוסעים ומתנכרים להם.

לדברי קינג, המקרה האחרון התרחש רק לאחרונה, כאשר אחת הנוסעות בקו 69 לכיוון נווה יעקב מספרת שהנהג סטה ממסלולו לכיוון רמאללה מהכניסה לנווה יעקב, והוריד שם חבר ואז חזר למסלול בזמן שהאוטובוס היה מלא בנוסעים, כאשר הנוסעים שאלו אותו לפשר השינוי, הוא ענה להם לדבריהם כי 'התבלבל במסלול'.

לפני כשבוע פנתה נוסעת אל קינג והתלוננה על המקרה, "נסעתי עם נהג קו 69 לנווה יעקב ובמקום להמשיך לכיוון נווה יעקב, פתאום אנחנו רואים שהנהג נוסע לכיוון אחר, לא במסלול שהוא אמור לנסוע. בדיעבד הסתבר לנו שהוא החליט על דעת עצמו להקפיץ חבר שלו לשכונת בית חנינא כשבאותה העת האוטובוס היה מלא בנוסעים שמאוד חששו מהשינוי".

קינג מציין: "בעקבות המקרה הבלתי נתפס הזה, נעשה בירור ושימוע לנהג על ידי הנהלת החברה שבסופה הוא פוטר מעובדתו. אבל לצערי לא אתפלא אם לא נמצא אותו נוהג בחברה אחרת שנותנת שירות בירושלים".

תושב אחר מוסיף: "ההתנהגות שלהם מופקרת, הם מדלגים על תחנות כשבא להם. היחס שלהם כלפי הנוסעים מתחת לכל ביקורת והם מדברים בצורה מאוד מזלזלת ולא מכובדת. חייבים לעשות עם הנהגים משהו ולהחליף אותם ואת החברה לחברה אחרת".

קינג: "נהגי אקסטרה מזה תקופה לוקחים את החוק והמסלול לידיים עושים באוטובוסים כבשלהם. הם משמיעים מוסיקה ערבית בקולי קולות כדי לערער את ביטחונם האישי של הנוסעים, חלקם מקניטים יהודים ויהודיות, חלקם מדלגים על תחנות אוטובוס ותחנות שהם צריכים לעצור בהם, חלקם יוצאים באיחור והתחושה של הנוסעים והתושבים שהכל נעשה בצורה מכוונת ותוך כדי גיבוי של כל נהג ונהג על ידי שאר הנהגים ואנחנו נדאג לשים לזה סוף".

מחברת אקסטרה נמסר בתגובה: חברת אקסטרה מבצעת אלפי נסיעות ביום באמצעות מאות אוטובוסים ונהגים. כל אירוע חריג המועלה למוקד פניות הציבור מתוחקר ומטופל במקצועיות. מסיבה זו, אין לנו אלא להצר על בחירת ערוץ 7 לקחת מקרה בודד ויחיד מתוך עשרות אלפי נסיעות מצטברות, מקרה שהסתיים בהפסקת עבודה, ולהפוך אותו ל'תופעה'. חברת אקסטרה תמשיך לספק את שירות התחבורה הציבורית הטוב בירושלים והחל מיום שישי הקרוב נחל להפעיל גם את הקווים 65 ו-68, לרווחת תושבי העיר.