הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי
הרב יצחק יהודה ירוסלבסקיצילום: יחצ חבד

הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי, מרבני העיר קריית מלאכי ומחשובי רבני חב"ד, שיגר מכתב תמיכה לשר השיכון יצחק גולדקנופף לאחר דבריו בכנס הימין על החזרה לחבל עזה וגוש קטיף.

הרב תקף במכתבו את הביטאון 'יתד נאמן' שיצא נגד גולדקנופף בעקבות השתתפותו ודבריו בכנס.

"הנני לחזק את ידך אשר הבעת במהלך השבוע האחרון את דעת התורה הקדושה, אודות הסכנה האיומה במסירת שטחי ארץ הקודש לאויבים, ובמיוחד אשר כל העולם כולו נוכח לראות את התוצאות האיומות רח"ל ממסירת השטחים לאחר גירוש גוש קטיף", כתב הרב.

הרב ירוסלבסקי הזכיר כי זו עמדת אגודת ישראל מאז ומעולם, "דבריך מיוסדים על פסק ההלכה של מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל משנת תרצ"ז שאין לוותר על אף שעל מארצנו הקדושה, כידוע ומפורסם לכל".

על הדברים ביתד נאמן כתב, "הנני למחות מחאה נמרצת נגד לבלרים מקצה המחנה אשר רח"ל מנסים לרפות ידיים, גם כאשר כולם נוכחים לראות אשר תורתנו היא תורת חיים ואין בלתה, וכל הניסיונות בשנים האחרונות ללכת בדרכים מנוגדות לתורה הק' מביאות לתוצאות הרות אסון. אשריך שנתפסת על דברי תורה".

ב'יתד נאמן' דווח כי בישיבת סיעת 'דגל התורה' נמתחה ביקורת על גולדקנופף שהשתתף בכינוס ואף נטען כי מהלכיו אלו אינם משקפים את עמדת יהדות התורה.

"בישיבת הסיעה החברים הביעו את דעתם אודות הנאומים על התיישבות בעזה שאינם משקפים את עמדת 'יהדות התורה' ששמרה על דרכה זו במשך כל השנים", נכתב ב'יתד נאמן'.