בינה מלאכותית
בינה מלאכותיתצילום: איסטוק

בעוד מספר ניצולי השואה בעולם הולך ופוחת הבינה המלאכותית תסייע לשמר את זיכרון השואה גם לדורות הבאים.

מוזיאון "מרכז השואה והאנושות של דייויד וולף" בסינסינטי בארה"ב יחל בקרוב להציג את התערוכה "מימדים בעדות" שתסייע למבקרים לנהל שיחה ולשאול שאלות ניצולי שואה, בעזרת הולוגרמות מיוחדות שיוצרו על ידי הבינה המלאכותית.

אנשי המוזיאון ניהלו בחודשים האחרונים שיחות מצולמות עם ניצולי שואה בה ביקשו מהם לענות על שאלות הקשורות לזיכרון השואה שלהם. הבינה המלאכותית תסייע לשלוף את התשובה המוכנה והמתאימה של ניצולי השואה לשאלות שהופנו אליהם מצד מבקרי המוזיאון.

ראשי המוזיאון טענו כי העובדה שהתשובות שיוקרנו על ידי ההולוגרמה של ניצול השואה נלקחו רק מתוך הראיונות שבוצעו איתם, תמנע אי הבנות או תשובות שאינן מתאימות לחשיבות זכר השואה.

כריסטופר אלכסנדר, מנהל ניתוח המידע הראשי בחברת Pioneer Development אמר לרשת "פוקס ניוז" כי השימוש בבינה המלאכותית בהחלט יכול לסייע לשמר את זכרם של אירועים היסטוריים, עם חשיבות מיוחדת לשואה. "שימוש בבינה מלאכותית ליצירת אווטרים של אנשים חיים היא דרך מדהימה לחבר אנשים עם היסטוריה. בסופו של דבר, הבינה המלאכותית משכפלת חיקוי היסטורי, אבל מה שמרשים במיוחד הוא שהבינה המלאכותית יכולה ליצור את האווטרים בקנה מידה ובטווח הגעה לקהל הרבה יותר גדול", אמר אלכסנדר.

אל מילר, תושב אוהיו שנמלט גרמניה הנאצית בשנת 1937, חזר לאחר המלחמה לגרמניה על מנת לחקור חשודים בביצוע פשעי מלחמה נאציים. הוא צולם לראיונות עבור התערוכה החדשה, ובטוח כי העדות שתוקרן לצד ההולוגרמה שלו תסייע לשמר את זכר השואה. "אין כמעט דבר נוסף שאנחנו יכולים לעשות מאשר לחלוק את הסיפורים החשובים האלה. צריך לחנך במיוחד צעירים, שרבים מהם אינם יודעים דבר על השואה", אמר מילר לאתר WCPO.