ח"כ מירב בן ארי
ח"כ מירב בן אריצילום: ערוץ 7

חברת הכנסת מירב בן ארי התייחסה בריאיון הבוקר (חמישי) לרדיו 103FM לדיווחים על הצעה שקיבלה מפלגתה להצטרפות לממשלת החירום וטענה כי קיבלה הצעה משר המשפטים יריב לוין.

בתחילת דבריה התייחסה לדבריו של יו"ר מפלגתה, יאיר לפיד, שאמר כי יסכים להיכנס לממשלה בתנאי שהשרים בן גביר וסמוטריץ' לא יכהנו כשרים, "זה לא למטרה של תיקים, זה לא למטרה של סידורי עבודה. יש לנו מטרה אחת בלבד - לעשות הכול כדי שהחטופים יחזרו הביתה".

"אם זה אומר שצריך בשביל זה להיכנס לממשלה, זה מה שיקרה. כל זה אך ורק למטרה אחת. אם הייתי רוצה להיות בממשלה הזו יכולתי להיות בה מהיום שהוקמה ולאחר מכן בשבעה באוקטובר, היו לי הרבה הצעות שמגיעות כל הזמן. אבל אין לי שום מטרה להיכנס לממשלה, היו לי הרבה הצעות כל הזמן. אין לי מטרה להיכנס לממשלה של נתניהו, יש לי מטרה להחזיר את החטופים. זו המטרה שלי ושל כל מנהיג במדינה הזו".

עוד אמרה על עסקת חטופים כי "העסקה הזו תהיה הרבה יותר מורכבת מהקודמות, מה שכנראה ידרוש, אני מניחה, אולי מחיר יותר כבד. מה שעלול אפילו להביא נציגים אצלו, אפילו בתוך הליכוד. דרך שנייה היא שנצטרך רוב בכנסת".

"טוב עשה יאיר לפיד וכל המפלגה שלנו מאחוריו, שאמר 'מה שלא נצטרך בשביל לעשות את העסקה הזו, יש לך את יש עתיד'. אני חושבת שזה דבר מאוד מאוד חשוב בעיניי, מאוד חשוב. עם כל הכבוד לי, ליש עתיד, לחברי הכנסת מהליכוד, הם לא מעניינים. מי שמעניין זה החטופים".

"עכשיו יש אפשרות, מתגלגלת עסקה, מתחממת על הקווים עסקה לטובת שחרור החטופים - זה מה שאני רואה לנגד עיניי, לא את הבחירות, לא את השרידות של נתניהו. צריך ללכת לבחירות מחר? זה מה שנעשה. זה לא משנה, מה שחשוב זה שאנחנו מדברים פה ויש נשים שנאנסות שם, יש זקנים שלא מקבלים את הכדורים שלהם וחלילה אם לא מתים שם יכולים למות. זה מה שחשוב. כל דבר שצריך כדי להחזיר אותם הבייתה".

בנוסף טענה בן ארי, "אני אתן רשת ביטחון לטובת החזרת החטופים, לא לטובת השרידות של נתניהו. עם כל הכבוד לקואליציה שלו יש דברים הרבה יותר חשובים במדינה היום, עם כל הכבוד לשרידות הפוליטית שלו. כל אדם בר דעת היה אומר שאחרי שבעה באוקטובר כל הדרג המדיני היה צריך להתחלף, על הכישלון והמחדל. אבל לפני הבחירות, הכיסא והשרידות הפוליטית של נתניהו או מי משותפיו, יש חטופים שלנו בעזה שמופקרים כבר פעם שנייה. לא מעניינת אותי השרידות שלו".

לסיום חשפה הצעה שקיבלה משר המשפטים יריב לוין, "הייתי בפגישה וכיבדתי את יריב לוין. ההצעה שהייתה של יריב לוין לבוא ולהגיד לנו 'ניתן לכם את התיקים של בן גביר וסמוטריץ', רק תיכנסו אבל הם נשארים'. את מאמינה לי שאפילו לא הלכתי ללפיד? אמרתי שאין סיכוי שלפיד יישב בממשלה עם בן גביר וסמוטריץ'".

"העובדה שהם נמצאים בתוך הממשלה זה הדבר הראשון שצריך לצאת כדי שתהיה פה איזושהי אחדות או ריפוי של החברה הישראלית. ההצעות מגיעות כל הזמן, כולל ההצעה הזו שהגיעה, וכל עוד הם בממשלה אין מה לדבר".