יצחק קרויזר
יצחק קרויזרצילום: ערוץ 7

יו"ר סיעת עוצמה יהודית, ח"כ יצחק קרויזר, מתייחס לביקורות בעקבות דבריו של השר בן גביר ב'וול סטריט ז'ורנל' בהם ביקר את מדיניותו של הנשיא ביידן מול ישראל.

"כרגיל התקשורת הישראלית וגורמי האופוזיציה בוחרים לתפוס את הצד האמריקאי בחילוקי הדעות שנוגעים לתפיסת הביטחון של מדינת ישראל, אבל אל דאגה- אני מזכיר להם שהאינטרסים הביטחוניים והערכים המשותפים שלנו עם ידידינו יצוקים בפלדה ואינם ניתנים לערעור", אמר קרויזר.

הוא ציין כי "לאורך השנים התגלו אין ספור חילוקי דעות עם הממשל האמריקאי בסוגיות ביטחוניות ומדיניות אם בשאלת תקיפת הכור העיראקי והמתיחות בגינה בין ראש הממשלה המנוח בגין וממשל קרטר, שרון וג'ורג' בוש הבן בזמן האינתיפאדה השנייה בסוגיית המצור על ערפאת במוקטעה, המתח בין ניקסון לגולדה במלחמת יום הכיפורים, נתניהו מול אובמה בסוגיית הגרעין ואל מול ביל קלינטון בעקבות הסכמי אוסלו, המתח הגדול בין הנשיא בוש הבן וראש הממשלה אולמרט ועוד רבים".

הוא גם תקף את ראש האופוזיציה יאיר לפיד בשל תגובתו. "מדהים לשמוע את יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד תוקף את דברי בן גביר, אותו לפיד שבהיותו שר חוץ, העביר ביקורת פומבית עולמית בתדרוך מול כתבים בין לאומיים על אופן הנסיגה האמריקאית מאפגניסטן, וזאת בתקופה שביידן היה בשיא השפל שלו בסקרים עם פחות מ-40% - פיגוע דיפלומטי חסר תקדים בחומרתו שבו שר חוץ ישראלי לראשונה בהיסטוריה של עם ישראל מעביר ביקורת על סוגית ביטחון אמריקאית פנימית שאינה נוגעת באופן ישיר לביטחון ישראל".

"זה אותו לפיד שעם כניסתו לתפקידו רץ אחוז טירוף למזכיר המדינה בלינקן כדי להודיע להבטיח לו מדיניות של 'אפס הפתעות' בנוגע לכל פעולה ישראלית של המוסד וכוחות הביטחון בחו"ל, כשמשמעותה אחת- סיכון כוחותינו ברחבי העולם", סיכם.