ח"כ עמית הלוי
ח"כ עמית הלויצילום: דוברות

ח"כ עמית הלוי מהליכוד תוקף בחריפות את בנק לאומי, לאחר שהחליט להקפיא את חשבונותיו הישראליים של ינון לוי, שארה"ב הודיעה כי הטילה נגדו סנקציות בשל 'אלימות נגד ערבים'.

"ההודעה היום של בנק לאומי לינון לוי, על הקפאת חשבונותיו, היא פגיעה חמורה בזכות הקנין, בזכויות האזרח ובזכויות האדם. זהו כתם בל יימחה על בנק המתקרא 'בנק לאומי' שנוסד לשם התיישבות יהודית בא"י עפ"י חזונו של הרצל ומשתף במעשהו פעולה עם מסע אנטישמי ושקרי", אמר הלוי.

הוא הוסיף, "אני דורש מהמפקח על הבנקים בבנק ישראל, להטיל סנקציות חריפות ביותר כנגד הבנק ולהחזיר מיידית למר ינון לוי את מלא זכויותיו וכספיו".

"פעולת הבנק מצטרפת לקמפיין אנטישמי שקרי, שנועד ליצור סימטריה בין רבבות רוצחים ברבריים בעזה וברש"פ לבין מתיישבים יהודים חלוצים, שבגופם מגנים על אדמתם ועל הארץ כולה. זוהי אפליה חמורה של הממשל האמריקאי, שלא נהג כך כלפי אף אסיר ישראלי אפילו כאלו שהורשעו. ישראל היא מדינת חוק ואם יש טענה למאן דהוא, יואיל למצות את ההליכים המשפטיים בישראל. זוהי רמיסה של היחסים ההוגנים בין המדינות ואסור לישראל לעבור על כך לסדר היום", סיכם.

מוקדם יותר נפגש ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית) עם ינון לוי. "הגעתי לכאן כדי לחזק את ינון לוי, מה שקרה לו הוא אחד הדברים הכי הזויים שיכולים להיות, כמה שמאלנים התלבשו עליו ופשוט פרסמו עליו עלילות שכל קשר בינן לבין המציאות מקרי בהחלט".

"משטרת ישראל חקרה את הנושא, אין ראיות לעלילות, אין לו כתב אישום, עבר פלילי או עבר בשב"כ, פשוט שמאלנים לא אוהבים את זה שיהודים מקימים חוות", הוסיף.

ח"כ צבי סוכות עם ינון לוידוברות

בהתייחסו לצו שנתן הנשיא ביידן אמר סוכות: "זה איכשהו הגיע לממשל האמריקני, ביידן הוציא צו שמקפיא את הנכסים שלו בארצות הברית, אבל הקטע הכי הזוי הוא שבנק לאומי התקשרו אליו ביום שני והקפיאו את חשבון הבנק שלו".

סוכות מתח ביקורת חריפה גם על בנק לאומי: "לא הגיוני שבנק ישראלי יקפיא לאדם שהוא מלח הארץ את חשבון הבנק בגלל עלילה של שמאלנים שהגיעה לאמריקאים, הדבר הזה לא חוקי, אין לאף אחד סמכות לעקל לסתם אזרח את חשבון הבנק, ואם זה לא יתוקן אדרוש לקיים דיון דחוף בנושא בכנסת".