ההפגנה נגד אונר"א
ההפגנה נגד אונר"אצילום: אברהם בניטה

מאות תושבי ירושלים השתתפו הערב (שני) בהפגנה מול מטה אונר"א בשכונת מעלות דפנה בירושלים בדרישה לסגור את מטה הארגון.

ההפגנה נערכה בהשתתפות סגן ראש עיריית ירושלים אריה קינג, משפחות שכולות ומשפחות חטופים, לוחמי מילואים וגופים נוספים בימין, התקיימה על רקע עצירת המימון מצד שורת מדינות באו"ם והביקורות הקשות שמופנות כלפיו בישראל ובעולם על חלקם הפעיל של עובדיו בטבח ה-7 באוקטובר.

במהלך האירוע קראו המשתתפים לממשלת ישראל לפעול מיידית להפסיק פעילותו של המחנה הענק שלדבריהם מהווה סכנה ביטחונית חמורה לשלומם של אלפי תושבי מעלות דפנה, ולתושבי שכונות שמואל הנביא ורמת אשכול שממוקמות במרחק של עשרות מטרים בלבד מהמטה.

קינג ציין עם תחילת האירוע בנאומו: "שנים שאני מתחנן בפני ממשלות ישראל להעיף את הגוף הזה מירושלים, הרבה לפני הטבח בדרום והמלחמה".

"התחננתי כי אני קורא את הספרים שלהם בהם לא קיימות 'ירושלים', 'תל אביב' ו-'אשקלון', אלא רק ערים ערביות, וזאת כי הם לא רוצים לראות כאן אפילו יהודי אחד. הם השתלטו על נכסים לא שלהם - על קרקע בבעלות קק"ל בכפר עקב במזרח ירושלים, שיהודים מקנדה תרמו הם בנו מסגד, קאנטרי קלאב, בית ספר ואנדרטה לשאהידים. הם פורעי חוק, אז למה אנחנו נותנים להם מים וחשמל? יש פה מבנים לא חוקיים, תחנת דלק במרחק של 30 מטרים מבתי תושבים בניגוד מוחלט לחוק, אבל בממשלת ישראל ממשיכים לישון".

"איבדנו את עצמנו לדעת?", שאל קינג. "במקום מטה הארגון האנטי ישראלי העצום בגודלו שקיים כאן צריך לבנות שכונה לחיילים משוחררים שלחמו בעזה, לחיילים פצועים או חטופים, אשכול גנים ציבוריים ובתי ספר מפוארים. אני קורא לממשלת ישראל ולידידי ראש העיר משה לאון להתפכח ולפנות במיידי את חמאס אונר"א מירושלים, שלא נראה את הארגון האנטישמי הזה יותר".

בהפגנה השתתפה גם פעילת ההסברה הבין לאומית, מומחית למשפט בין לאומי, עורכת הדין דבורה סרור פוליטיס, "במשך 75 שנים עם תקציב של מיליארדי דולרים הסוכנות הזו לא הצליחה ליישב ערבי אחד. לאו"ם יש סוכנות נוספת לפליטים, שמתמודדת עם 100 מיליון פליטים ב-137 מדינות ברחבי העולם, שעושה את אותה עבודה עם תקציב קטן פי 3. אין שום סיבה לנוכחות אונר"א בירושלים מלבד קידום האידאולוגיה הרצחנית של חמאס ולימוד הדור הצעיר מגיל ינקות לשנוא ולרצוח יהודים. ישראל חייבת להוציא את הסרטן הזה ממרכז העיר שלנו ומהמדינה כולה".

יו"ר סיעת עוצמה יהודית, חה"כ יצחק קרויזר שנאם אף הוא באירוע הוסיף, "אנחנו אומרים בקול ברור - אויבים צריך לגרש. מבסיסי אונר"א יצאו מחבלים שהשתתפו בטבח, באונס, ברציחה ובשריפה ולכן חייבים לפנות אותם. אין מקום לאויבים בלב ליבה של בירת העם היהודי ירושלים. אני קורא מכאן לשרי הממשלה ולידידי ראש העיר משה לאון להצטרף למאבק הצודק והחשוב של אריה קינג".

סימה חסון, יו"ר צעדת האימהות ואמא לשני לוחמים בעזה ציינה, "האויב הוא חמאס ותחתיו מסתתרים רבים במסווה של דאגה לחלשים, כאשר ברגע האמת הם התבררו כאויבים לא פחות ממחבלי חמאס. באנו לכאן הערב כדי לקרוע את המסכה מעל מנגנון השקר והצביעות שמטיף לנו מוסר, שבימים אלו מתאם הכנסת מאות משאיות מידי יום היישר לזרועות החמאס, מאריך את המלחמה ופוגע בילדים שלנו, בלוחמים ובחטופים. אני קוראת לממשלת ישראל: די כבר להמשיך ולחיות בשקר 10! נתקו מיד את הקשר עם סייעני החמאס וסגרו מיד את כל הברזים לארגון הזה שידיו מלאות בדם יהודי".

ידידיה זהבי, מפקד צוות בסיירת גבעתי במילואים, סיירת הנגב שנלחם בעזה ציין, "בחודשים נובמבר ודצמבר נלחמתי עם הצוות שלי באזור צפון רצועת עזה ובין היתר בעיירה בית חנון. בבית חנון נתקלנו בכוח של חמאס שהתבצר בתוך בית ספר של אונר"א, ובמהלך הקרב חבר שלי לנשק נפל בקרב וחמישה מחיילינו נפצעו. העובדה שמתוך בית ספר, מוסד חינוכי שעל גגו מתנופפים דגלי אונר"א, תצאנה התקפות לעבר כוחותינו הכתה בי".

"מי דמיין שמתוך מבנה של ארגון האו"ם יבצעו עלינו ירי!? כשאני עומד כאן במרחק עשרות מטרים ממטה אונר"א, אני מצטמרר מעצם המחשבה שייתכן שאנשי אונר"א פה בלב בירת ישראל הנצחית מחביאים פה כלי נשק".

חה"כ לימור סון הר מלך שהשתתפה אף היא ציינה: "באתי היום להפגנה כדי לומר בקול ברור שאין לאונר"א מה לחפש פה! סלקו את הידיים המטונפות שלכם מהמציאות הישראלית ובדקו כיצד סוכנות שאמורה לטפל במסכנים הפכה לסוכנות שמייצרת טרור".