חבר הכנסת דני דנון
חבר הכנסת דני דנוןללא קרדיט צילום

חבר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ דני דנון פנה הבוקר (שלישי) לשר האוצר בצלאל סמוטריץ' בדרישה להכניס לתקציב 2024 שינויים שייטיבו עם משרתי מילואים פעילים.

במכתב לשר האוצר מבקש דנון לשנות את תכנית 'דירה בהנחה' כך שתתן עדיפות משמעותית לחיילי המילואים ולהגדיל ל- 40 אחוזים את סך הדירות שיוקצו למשרתי מילואים פעילים מתוך כלל ה'דירות בהנחה'.

"ניכר שבחוק תקציב המדינה לשנת 2024 היתה התייחסות חשובה להוקרת החיילים, וזהו דבר מבורך בייחוד בשל אופי התקופה. אולם, מעיון מעמיק בתקציב עולה שעל אף המצב המיוחד בו מדינת ישראל שרויה מאז אירועי 07.10.23, לצערי הרב לא קיימת התייחסות מספקת למשרתי מילואים פעילים. המדובר בלוחמים שעזבו את חייהם האישיים, לימודיהם, עיסוקיהם ומשפחתם למען הגנת המדינה", טען דנון.

הוא הדגיש כי "לפי החלטת מועצת מקרקעי ישראל מיום 12.06.23, תינתן עדיפות במכרזי 'מחיר מטרה' לזכאי שהוא חייל מילואים פעיל בשיעור של 10 אחוזים מסך יחידות הדיור הנותרות בפרויקטים של 'מחיר מטרה'. מן הראוי כי נוכח המציאות המתוארת לעיל, הקצאת הדירות ב'מחיר מטרה' למשרתי המילואים הפעילים תגדל באופן ההולם את תרומתם".

"אבקש לתת עדיפות משמעותית לחיילי המילואים ולהגדיל ל-40 אחוזים את סך הדירות שיוקצו למשרתי מילואים פעילים מתוך כלל ה'דירות בהנחה' המפורסמות במכרזי הממשלה. הנחייה זו תהיה בתוקף למשך 5 השנים הקרובות. אני פונה אליך לנצל את פרק הזמן עד לאישורו הסופי של התקציב לתיקון הנושא הנ"ל", כתב דנון לסמוטריץ'.